PARTNER PORTALU

Inpro: cena i sposób zapłaty kluczowe dla rynku

Na rynku nieruchomości jednym z głównych barier jest finansowanie. Nadal dla klienta istotną rolę odgrywa cena oraz sposób zapłaty za mieszkanie - mówi Piotr Stefaniak, prezes zarządu Inpro.

Autor: HouseMarket.pl 20 października 2015 08:25

W ostatnim czasie utrzymanie stabilnego poziomu wzrostu gospodarczego w Polsce wspierał wzrastający popyt konsumpcyjny oraz dobra dynamika inwestycji. W 2015 roku w porównaniu do ubiegłego wzrosło przeciętne zatrudnienie, nieznacznie wzrosły też ceny i poziom wynagrodzeń. Rynek deweloperski stymuluje państwo poprzez nowelizację programu Mieszkanie dla Młodych, zwiększając dopłatę dla rodzin wielodzietnych oraz obejmując programem rynek wtórny. - Dobrą sytuację wspomagają korzystne stopy procentowe, przez co rośnie popularność kredytów hipotecznych, a dodatkowo regularnie wzrasta liczba osób, które chcą ulokować swoje oszczędności w nieruchomościach - mówi Piotr Stefaniak, prezes zarządu Inpro. - Ceny mieszkań w Trójmieście  nieznacznie wzrosły, ale jak pokazują wyniki sprzedaży, klientów to nie odstrasza. Sukcesywnie kończymy realizowane projekty i zaczynamy kolejne. Inpro ma bardzo bogatą ofertę, która systematycznie jest uzupełniana o nowe inwestycje. Nic nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się pogorszyć w najbliższym czasie.

Zdaniem prezesa Inpro na rynku nieruchomości jednym z głównych barier jest finansowanie. - Nadal dla klienta istotną rolę odgrywa cena oraz sposób zapłaty za mieszkanie. Najważniejszymi aspektami dla dewelopera, które gwarantują sprzedaż inwestycji, jest wiarygodność, czyli silna marka, która wywołuje u klienta poczucie bezpieczeństwa oraz lokalizacja - mówi Piotr Stefaniak. - Obecnie mamy sytuacje skrystalizowania rynku deweloperskiego do dużych i wiarygodnych firm. Konkurencja jest duża, a ceny weryfikuje aktualna sytuacja makroekonomiczna. Państwo podejmuje coraz więcej kroków w stronę stymulacji i pomocy dla rynku mieszkaniowego w Polsce. Te wszystkie czynniki bardzo dobrze wróżą dla działalności deweloperskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych