PARTNER PORTALU

Inteligentne mieszkanie. Gadżet czy prestiż?

Inteligentne mieszkanie to dla jednych wyznacznik prestiżu czy komfortu. Dla innych zaś zbędny wydatek i gadżet zupełnie niepotrzebny w życiu codziennym. Niezależnie od tego przynosi oszczędności, jest ekologiczne i podnosi bezpieczeństwo mieszkańców.

Autor: HouseMarket.pl 09 maja 2017 12:06

Deweloperzy cały czas szukają nowych sposobów oraz systemów, aby ich inwestycje były w pełni zabezpieczone przed różnymi zdarzeniami losowymi, takimi jak pożar czy zalanie mieszkania.

Zastosowanie rozwiązań typu smart w mieszkaniach pomaga zadbać o nasze bezpieczeństwo. Zintegrowane systemy alarmowe pozwalają kontrolować co w danej chwili dzieje się w naszym mieszkaniu. Dzięki systemom monitorującym możemy zabezpieczyć się przed pożarami, zadymieniem, zalaniem, czy włamaniami.

O wszystkich niebezpiecznych zdarzeniach poinformuje nas specjalna aplikacja, zainstalowana na naszym smartfonie. Dzięki niej możemy również sterować mieszkaniem, przebywając nawet za granicą. Aplikacje zintegrowane z inteligentnym systemem zarządzania zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale również wspierają wygodę w użytkowaniu mieszkania. Wystarczy dotknąć ekranu, aby ustawić odpowiednie oświetlenie, uruchomić pralkę czy piekarnik, wyłączyć żelazko bądź klimatyzację, albo zaplanować opuszczanie rolet po zachodzie słońca.

Oszczędność pieniędzy

Poprzez zastosowanie systemów smart w naszym domu podnosimy nie tylko poziom spokoju i wewnętrznego bezpieczeństwa, ale także w świadomy sposób kontrolujemy zużycie energii.

– Dzięki zintegrowaniu instalacji domowych można zmniejszyć koszty eksploatacji mieszkania. Zainstalowanie systemu daje możliwość zaoszczędzenia nawet 30 proc. energii cieplnej i 23 proc. energii elektrycznej. Dzięki systemom inteligentnych technologii możemy oszczędzać energię i być bardziej eko. Urządzenia typu smart chronią również przed zadymieniem, pożarami, zalaniem mieszkania czy wtargnięciem obcej osoby do domu. Co ważne – można je instalować na każdym etapie inwestycji, bez konieczności ingerowania w budynek – tłumaczy Jacek Piotrowski z Profbud.

Inteligentne mieszkanie to dla jednych wyznacznik prestiżu czy komfortu. Dla innych zaś zbędny wydatek i gadżet zupełnie niepotrzebny w życiu codziennym. Niezależnie od tego przynosi oszczędności, jest ekologiczne i przede wszystkim podnosi bezpieczeństwo mieszkańców. Systemy inteligentne znajdują powszechne zastosowanie w branży deweloperskiej, będąc synonimem podążania za światowymi trendami.

Inteligentne technologie automatyzacji stają się czymś tak podstawowym w projektowaniu budynku, jak podłączenie sieci elektrycznej. Obecnie pozostaje już tylko wybrać pożądane przez nas funkcjonalności i cieszyć się możliwością życia w mieszkaniu, które samo zadba o nasz komfort i bezpieczeństwo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych