PARTNER PORTALU

Inwestycje w projekty niszowe to przyszłość. Budner po targach MIPIM

Inwestycje w akademiki i mieszkania na wynajem to trend doskonale znany globalnym graczom. Teraz czas na Polskę.

Autor: HouseMarket.pl 25 marca 2016 08:57

Światowe targi MIPIM w Cannes skupiają w jednym miejscu najbardziej wpływowe osoby z rynku nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych. - Trendy rynkowe z roku na rok się zmieniają, co można było zauważyć również podczas tegorocznej edycji. To co nas cieszy to duże zaangażowanie samorządów polskich miast, biorących udział w MIPIM. Każde z nich pokazało duży potencjał inwestycyjny, a nasze rodzime stoiska wystawiennicze budziły takie samo zainteresowanie jak inne europejskie metropolie - mówi Leszek Stankiewicz, członek zarządu spółki Budner.

- To, co zwróciło naszą uwagę to nisze na rynku nieruchomości polskim, które stanowią z pewnością inwestycje takie jak akademiki i mieszkania na wynajem. Na rynkach światowych trend ten jest już dobrze znany. W Polsce nie ma tradycji mieszkań na wynajem, tak jak np. w Niemczech. Jest to u nas nowy produkt rynkowy, niemniej należy podkreślić to, że Niemcy stanowią dla nas na pewno dobry wzorzec - uważa członek zarządu spółki Budner. - Od lat przypatrujemy się ich projektom, chcąc czerpać z nich to co najlepsze. Ponadto również właśnie tam widzimy pole do dalszego rozwoju naszej spółki. Dlatego też otworzyliśmy oddział niemiecki, by móc realizować określone projekty właśnie za naszą zachodnią granicą.

Mimo, że w Polsce pokutuje przywiązanie do własności, to młoda generacja ludzi na rynku pracy jest już bardziej mobilna – stąd też coraz bardziej popularne na rynku nieruchomości akademiki czy też mieszkania na wynajem. Ich przewagą jest korzystna cena i brak ryzyka przy zaciąganiu kredytów mieszkaniowych. Te modele w Europie bardzo dobrze się sprawdzają, dlatego teraz czas na Polskę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych