PARTNER PORTALU

Jacek Wojciechowicz: budujemy najwięcej od czasów wojny

W Warszawie powstanie około 3 tysięcy mieszkań komunalnych i socjalnych. Łącznie z lokalami oddanymi do użytku w minionych latach to największa inwestycja w zasoby komunalne od co najmniej 70 lat – mówi Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Autor: Katarzyna Walterska/HouseMarket.pl 08 października 2015 11:34

W Warszawie mamy do czynienia z dużym zapotrzebowaniem na mieszkania. - Dziś najważniejszy nacisk położony jest na kupno mieszkania. Być może ta formuła na przestrzeni najbliższych lat ulegnie zmianie – mówi wiceprezydent m.st. Warszawy. - Rynek coraz bardziej dojrzewa do inwestowania w mieszkania na wynajem. Zależy to jednak m.in. od polityki rządu i wielu parametrów ekonomicznych.

Rośnie również popyt na inwestycje realizowane przez Miasto. W Warszawie na mieszkania komunalne i socjalne czeka kilka tysięcy ludzi.

- Staramy się jak najwięcej inwestować w mieszkania komunalne – zapewnia Jacek Wojciechowicz. - W najbliższych latach miasto planuje budowę około 3 tysięcy lokali, kilka tysięcy mieszkań oddano do użytku w minionych latach. To największa liczba mieszkań komunalnych budowanych od czasu wojny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych