PARTNER PORTALU

Jak deweloper może pomóc uczniom

Wybierając wymarzone M, zwykle zwracamy uwagę na cenę nieruchomości, metraż, czy bliskość ważnych miejsc. Na uznanie klientów może liczyć także ten deweloper, który angażuje się w przedsięwzięcia kluczowe dla rozwoju danego obszaru i jego mieszkańców.

Autor: HouseMarket.pl 27 marca 2017 15:16

Dziś deweloper nie tylko sprzedaje domy, ale również opiekuje się lokalną społecznością, myśląc o komforcie życia. Przykładem może być Dąbrówka w gminie Dopiewo, gdzie przygotowano funkcjonalny budynek szkoły podstawowej. Pod koniec lutego otwarto drugie, zupełnie nowe skrzydło. To efekt współpracy dewelopera Linea z samorządem terytorialnym, ponieważ zauważono, że w przybywa młodych rodzin z dziećmi, które kształcą się lub niedługo rozpoczną naukę. Stąd decyzja o budowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przy ulicy Malinowej.

Placówka powstała w roku 2012, w czym swój udział miała firma Linea, posiadająca inwestycje Osada Leśna i Leśna Polana w Dąbrówce. Deweloper podarował gminie teren o powierzchni ok. 1,5 ha, pod budowę wspomnianej szkoły wraz z autorskim projektem budynku – zarówno pierwszego, jak i drugiego skrzydła. To drugie zostało otwarte 24 lutego bieżącego roku.

– Nie tylko na naszych osiedlach, ale i w sąsiedztwie, nie brakuje młodych rodzin z dziećmi. Dobro mieszkańców, w tym również najmłodszych, którzy zdobywają wiedzę, to dla nas priorytet. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Dzięki przygotowanemu projektowi i rozbudowie, w szkole łącznie uczy się 590 uczniów, a w przyszłości ta liczba może jeszcze się powiększyć. Uczniowie już korzystają z 14 klas, sali gimnastycznej ze ścianką wspinaczkową i trybunami. Powstała również infrastruktura wokół budynku, czyli boiska, parkingi i dziedzińce. Przy okazji otwarcia drugiego skrzydła, Tomasz Łubiński, wicestarosta powiatu poznańskiego potwierdził to, co mieszkańcy czują od dłuższego czasu. Mianowicie Dąbrówka i gmina Dopiewo to jedno z najlepszych miejsc do życia.

Warto także nadmienić, że Linea pomagała w przygotowaniu innych przedsięwzięć. Według projektu przygotowanego przez dewelopera wybudowano już przedszkola w Konarzewie oraz Skórzewie. Ponadto Linea wybudowała Centrum Handlowe Aurora w Dabrówce, dzięki czemu mieszkańcy ważne sprawy załatwią na miejscu. Dziś deweloperzy nie ograniczają się tylko do budowy osiedli. Te firmy, które dbają o mieszkańców, zaplecze handlowo-usługowe, czy placówki edukacyjne, mogą liczyć na zaufanie i pozytywne recenzje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych