PARTNER PORTALU

Jak dobrze wybrać projekt domu?

Budowa domu nie może się obejść bez projektu. Wybrane rozwiązanie wpłynie nie tylko na komfort życia, ale też na koszty budowy domu. O czym należy pamiętać podczas wyboru odpowiedniego projektu domu z katalogu wyjaśnia Michał Gąsiorowski, architekt i właściciel autorskiej pracowni MG Projekt.

Autor: housemarket.pl 26 października 2017 09:10

Zawsze radzimy, aby przed wyborem projektu dobrze przemyśleć jakie inwestor ma potrzeby i oczekiwania względem dokumentacji projektowej, tak by planowany dom po wybudowaniu stał się domem wymarzonym. Ważne są nie tylko jego styl czy ładny wygląd, dom powinien być przede wszystkim wygodnym, dobrze rozplanowanym pod względem funkcjonalnym budynkiem, który uwzględnia jasny podział na strefy: dzienną, nocną i gospodarczą.

Przy wyborze gotowego projektu warto zwrócić uwagę na to, aby posiadał dobry i przejrzysty układ komunikacji, jak również przestronne i prawidłowo doświetlone pomieszczenia o optymalnych powierzchniach. Aby dom był tanim w budowie oraz w późniejszym użytkowaniu i eksploatacji, dobrze jest, aby projekt zakładał uniwersalne rozwiązania.

Należy pamiętać, że dom musi spełniać zapisy z planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy, a nie zawsze jest tak, że gotowy projekt domu owe wymagania spełnia. Dlatego też projekty gotowe są idealne dla tych inwestorów, którzy mają swój wybrany katalogowy dom, spełniający wszelkie zapisy czy ogólne wymagania.​

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych