Jak mieszkać na budowie?

Budowa to długofalowy proces, niejednokrotnie trwający kilka lat. Mieszkańcy, którzy pierwsi odebrali klucze do swoich lokali są świadomi, że zanim inwestycja zostanie ukończona muszą pogodzić się z normalnymi dla budowy odgłosami.

Autor: HouseMarket.pl 23 marca 2016 13:04

– Większość mieszkańców naszych osiedli to osoby aktywnie zawodowo. W godzinach, kiedy na budowie jest największy ruch zazwyczaj przebywają w pracy. Z kolei popołudniami, kiedy wracają do domu, trwają jedynie drobne, mniej uciążliwe, prace wykończeniowe – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Nie bez znaczenia jest również lokalizacja danej inwestycji. Nowi mieszkańcy projektów realizowanych w mieście mogą spodziewać się hałasu nie tylko podczas rozbudowy osiedla, ale także po ukończeniu inwestycji. Panuje tam charakterystyczny dla miast zgiełk i harmider.

Zupełnie inaczej wyglądają osiedla podmiejskie. Tam po zakończeniu prac budowlanych można już tylko doceniać ciszę i spokój, a pobliskie lasy czy łąki są dodatkową, niepodważalną zaletą. – Jestem jedną z pierwszych mieszkanek osiedla Słonecznego w podpoznańskim Brodowie. Deweloper przed zakupem informował mnie o planach powiększania osiedla, a z tym wiążą się typowe dla rozbudowy odgłosy czy uciążliwości. Można się do tego przyzwyczaić, a przecież to i tak tylko czasowy dyskomfort. – mówi Janina Przygocka.

Dla komfortu osób już mieszkających jak i dla przyszłych lokatorów duże znaczenia ma również sama ekipa budowlana. Dobra to taka, która nie tylko jest wszechstronna, kompleksowa, ale także dzieli się swoim doświadczeniem z inwestorem oraz mieszkańcami.

– Ekipy budowlane to nasz duży atut. Praktycznie od początku związani jesteśmy z tymi samymi firmami. Poznaliśmy i dotarliśmy się. Mieszkańcy nigdy nie zgłaszali wobec nich skarg, a wręcz przeciwnie często korzystają z ich wiedzy i pomocy – zaznacza Maciej Bartczak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych