PARTNER PORTALU

Jak stworzyć mieszkanie efektywne energetycznie?

W drugim kwartale 2016 r. planowane jest ogłoszenie naboru do konkursu w ramach poddziałania „Wspieranie efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Autor: HouseMarket.pl 30 grudnia 2015 13:18

Wsparcie może być przeznaczone na tzw. głęboką kompleksową modernizację energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Identyfikacja optymalnego zestawu działań zwiększających efektywność energetyczną w danym budynku dokonana będzie przed rozpoczęciem działań, na podstawie audytu energetycznego (element projektu, stanowiący koszt kwalifikowany przedsięwzięcia).

W ramach weryfikacji założonych celów i efektów inwestycji należy również po jej zakończeniu przeprowadzić audyt energetyczny. W wyniku projektu musi nastąpić redukcja zużycia energii końcowej o co najmniej 25 proc.

Grupę docelową stanowią spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz podmioty będące dostawcami usług energetycznych.

Alokacja przewidziana na konkurs to około 226 mln euro. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85 proc. Podmiotem odpowiedzialnym za nabór i ocenę wniosków oraz przyjmowanie protestów jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych