PARTNER PORTALU

Jaka przyszłość czeka rynek mieszkaniowy?

Stabilizacja cen i przewidywalność – to cechy rynku nieruchomości, które lubią inwestorzy. Czy rynek mieszkaniowy ma szansę na długoterminową hossę i jak programy rządowe zmienią jego oblicze?

Autor: HouseMarket.pl 15 kwietnia 2016 08:46

O wyzwaniach i barierach rynku mieszkaniowego w Polsce dyskutować będą uczestnicy sesji „Mieszkalnictwo i budownictwo mieszkaniowe”, która odbędzie się podczas ósmej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę HouseMarket.pl.

W czasie spotkania poruszymy wiele kluczowych kwestii dla przyszłości rynku mieszkaniowego. Poruszając wątek rewitalizacji postaramy się odpowiedzieć na nurtujące środowisko deweloperskie pytania: jak stworzyć atrakcyjną ofertę mieszkaniową na poprzemysłowych terenach i ile kosztuje budowanie na trudnym, naznaczonym szkodami górniczymi terenie.

W trakcie sesji odbędą się też dyskusje dotyczące przyszłości rynku mieszkań komunalnych i socjalnych. Będzie to doskonała okazja do podsumowania systemu rządowego wsparcia tego sektora rynku. Program powstał po zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych, która zakłada m.in. większe dopłaty dla gmin, spółek gminnych, powiatów i organizacji pożytku publicznego na tworzenie zasobów mieszkaniowych.

W dyskusji udział wezmą: Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia, Arkadiusz Hołda, założyciel Przedsiębiorstwa Realizacji Budownictwa Holdimex, Włodzimierz Kocon, wiceprezes, pierwszy zastępca prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Sławek Muturi, założyciel grupy Mzuri, Michał Sapota, prezes zarządu Murapol, Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Już teraz osoby zainteresowane udziałem w Kongresie mogą się zarejestrować

Więcej informacji o Kongresie: www.eecpoland.eu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych