PARTNER PORTALU

Jaki jest popyt na kredyty mieszkaniowe?

Wartość indeksu popytu na kredyty mieszkaniowe, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła w grudniu 2015 r. +17,3.

Autor: HouseMarket.pl 11 stycznia 2016 13:39

Oznacza to, że w grudniu 2015 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 17,3 proc. w porównaniu z grudniem 2014 r. W całym 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła +4,5 proc.

- Wysokie zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi w ostatnim czasie potwierdziło się również w grudniu 2015 r. Indeks popytu na kredyty mieszkaniowe w ostatnim miesiącu roku osiągnął maksymalną wartość 17,3 proc., a średnia wartość indeksu za ostatni kwartał wyniosła aż 14,1 proc. W ostatnich miesiącach klienci zdecydowanie poszukiwali kredytów mieszkaniowych. Skłaniała ich do tego perspektywa podwyższenia obowiązkowego wkładu własnego od początku nowego roku. Ale warto podkreślić również, że w warunkach niskich stóp procentowych oraz stabilizacji cen na rynku nieruchomości, zakup mieszkania, poza zaspokojeniem potrzeb życiowych, stał się dobrą inwestycją – mówi Sławomir Grzybek, ekspert Biura Informacji Kredytowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych