PARTNER PORTALU

Jakie domy budują Polacy?

Polacy najchętniej budują wolnostojący budynek piętrowy z poddaszem użytkowym, bez piwnicy, o powierzchni użytkowej 126-150 mkw. - wynika z analizy 5,5 tys. zapytań ofertowych portalu oferteo.pl. Koszt budowy wynosi 428 300 zł.

Autor: HouseMarket.pl 09 lipca 2015 08:34

Od 28 czerwca 2015 roku weszły w życie przepisy, dzięki którym budowa wolnostojącego domu jednorodzinnego nie wymaga administracyjnego pozwolenia. To dobra wiadomość dla tych, którzy planują taką inwestycję. Według raportu Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego Służb Zatrudnienia, które zbadało wpływ barier administracyjnych w urzędach na życie Polaków, aż 51 proc. badanych zetknęło się w 2012 roku z utrudnieniami w kontaktach z urzędnikami. Nowa ustawa pozwalająca na ominięcie przynajmniej części tych barier, znacznie przyspieszy przebieg procesu budowlanego dla wielu inwestycji.

Wymarzony dom wznoszony jest w tradycyjnej technologii murowanej z cegły ceramicznej. Inwestorzy najbardziej są zainteresowani pokryciem z dachówki. Według danych, w sumie aż 54 proc. budujących dom decyduje się na dachówkę ceramiczną bądź betonową. Na drugim miejscu uplasowała się blachodachówka z wynikiem 39,1 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych