PARTNER PORTALU

Jakie mieszkania sprzedają się w Lublinie?

Mały metraż w przystępnej cenie, a może wielopokojowe mieszkanie, w którym nawet większej rodzinie nie zabraknie przestrzeni? Deweloperzy realizujący projekty w Lublinie postawili na różnorodność oferty.

Autor: HouseMarket.pl 07 października 2015 13:23

Nowe osiedla mieszkaniowe powstają praktycznie we wszystkich dzielnicach Lublina. Na kupujących czekają więc budynki w wielu różnych lokalizacjach i o różnorodnej stylistyce. Jednak nawet na tym możliwości wyboru się nie kończą.

– Nasze inwestycje projektujemy tak, by w każdym budynku znalazł się pełen wachlarz mieszkań: od niewielkich, jednopokojowych, po duże lokale dla większych rodzin. Klientom dajemy więc szeroki wybór – mówi Ewelina Szantyka, manager ds. sprzedaży w Grupie Napollo, która jest inwestorem Osiedla Nowy Początek, zlokalizowanego w dzielnicy Ponikwoda.

Zdaniem ekspertów, takie podejście jest uzasadnione, bo na rynku utrzymuje się zapotrzebowanie na bardzo zróżnicowane lokale. – Wśród kupujących zawsze są zarówno osoby, które szukają małych mieszkań, jak i takie, które są zainteresowane większymi. Nie można więc określić, jakie metraże sprzedają się najlepiej. Można jednak wskazać, kto najczęściej zainteresowany jest określonymi mieszkaniami – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie.

– Kawalerki zwykle kupują młode osoby, do 25 roku życia albo klienci, którzy mają zapas gotówki i chcą zainwestować w mieszkanie pod wynajem – wylicza Marcin Rogowski. – Druga grupa to osoby mniej więcej pomiędzy 25. a 35. rokiem życia, które potrzebują już większego, dwu lub trzypokojowego mieszkania, bo zakładają rodziny. Wreszcie jest też trzeci grupa, czyli klienci z bardziej zasobnym portfelem, którzy szukają mieszkań o wysokim standardzie i dużym metrażu.

Jednak nie tylko w kwestii metrażu, kupujący mają różnorodne potrzeby i preferencje. – O wyborze mieszkania decydują też często takie kwestie, jak wielkość balkonu lub dostęp do ogródka albo to, czy w mieszkaniu jest aneks, czy też odrębna kuchnia. Dobrze zaprojektowany budynek uwzględnia wszystkie te potrzeby – Ewelina Szantyka, manager ds. sprzedaży w Grupie Napollo.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych