PARTNER PORTALU

Jest finał największej afery mieszkaniowej w Warszawie

Sąd wydał wyrok w sprawie afery mieszkaniowej sprzed 17 lat. Sześciu oskarżonych dostało kary od 3 do 8 lat więzienia i grzywny

Autor: wyborcza.pl 25 czerwca 2015 11:42

Pod koniec lat 90. firma deweloperska Fridom oferowała domy i mieszkania na Saskiej Kępie, Wilanowie i Górnym Mokotowie. Ale jak się później okazało, niczego nie zamierzała budować. Na kilkunastu placach budowy jedynie markowano prace. Pieniądze wpłacone przez klientów były wyprowadzane do innych spółek lub wydawane na inne cele. Na ofertę Fridomu nabrało się ponad 300 osób.

Sześciu oskarżonych dostało kary od 3 do 8 lat więzienia i grzywny. Wszyscy dostali również ośmioletni zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej oraz zasiadania w zarządach i radach nadzorczych spółek. Dodatkowo muszą też pokryć łącznie ponad 300 tys. zł różnych kosztów sądowych.

Sąd nakazał oskarżonym zapłatę odszkodowania na rzecz wszystkich pokrzywdzonych w tej sprawie. Pieniądze dostanie 130 osób, które złożyły w prokuraturze wnioski o ściganie. Mają dostać wyrównanie za to, czego nie pokryło postępowanie upadłościowe. To łącznie ponad 4 mln zł z odsetkami liczonymi od 1998 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych