PARTNER PORTALU

Jest rozporządzenie w sprawie pomocy po nawałnicach

MSWiA opublikowało w czwartek po południu rozporządzenie, które upraszcza procedury administracyjne związane z remontem lub odbudową domów i mieszkań zniszczonych albo uszkodzonych w wyniku sierpniowych nawałnic.

Autor: PAP 18 sierpnia 2017 11:02

Rozporządzenie premiera ws. "gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu w sierpniu 2017 r." zostało zamieszczone na stronie internetowej MSWiA.

Dokument wraz z załącznikiem określa gminy, w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu. Rozporządzenie będzie ważne przez dwa lata od dnia jego wejścia w życie.

"W dokumencie zawartych jest 100 gmin - 10 z województwa pomorskiego, 28 z województwa kujawsko-pomorskiego, pozostałe z województwa wielkopolskiego. W tych gminach obowiązują uproszczone procedury związane z uzyskiwaniem zgód na odbudowę i remonty budynków" - powiedział wcześniej w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Jak poinformował na konferencji prasowej, kwota odszkodowania na odbudowę budynków mieszkalnych będzie podwyższona do 200 tys. zł. Dotychczas ta kwota wynosiła do 100 tys. zł. "To nie jest ostatnie słowo. Jeżeli będzie taka potrzeba, to ta kwota może ulec podwyższeniu" - powiedział Błaszczak.

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował PAP, że liczba budynków, które zostały uszkodzone w wyniku nawałnic, wynosi ogółem 4154. 3005 z nich to budynki mieszkalne, głównie na Pomorzu i Kujawach. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych