PARTNER PORTALU

Kalisz: rozstrzygnięto przetarg na budowę bloków w ramach Mieszkania Plus

Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, po trzech nieudanych przetargach rozstrzygnęło konkurs na budowę trzech bloków przy ul. Warszawskiej w ramach programu Mieszkanie Plus.

Autor: PAP 05 grudnia 2017 15:29

W czwartym przetargu o inwestycję zabiegały dwie największe firmy budowlane w Kaliszu.

MTM Consulting Tadeusz Mazek zaproponował zrealizowanie inwestycji za 19,5 mln zł, natomiast firma Marka Antczaka koszty inwestycji oszacowała na ponad 20,4 mln zł. Wybrano pierwszą ofertę, ponieważ drugi wykonawca nie wniósł wadium do wyznaczonego terminu składania ofert.

KTBS na realizację inwestycji zaplanował 17 mln zł, ale jak powiedział PAP prezes Andrzej Górki, brakujące 2,5 mln zł zostanie pokryte z dotacji miasta w wysokości 1,3 mln zł, a pozostała kwota będzie pochodzić z oszczędności firmy.

Wcześniej, jak wyjaśnił prezes KTBS, unieważniono przetargi w dwóch przypadkach ze względu na bardzo wysokie kwoty, a w jednym ze względu na brak dokumentów wynikających ze specyfikacji zamówienia.

"Mamy teraz 10 dni na ewentualne protesty. Jeśli się nie pojawią, 15 grudnia powinniśmy podpisać umowę i następnie przekazać wykonawcy plac budowy" - poinformował prezes Górski.

Na realizację zamówienia firma ma 18 miesięcy od podpisania umowy.

Przy ul. Warszawskiej w Kaliszu powstaną trzy bloki wielorodzinne - łącznie 112 mieszkań i 168 miejsc parkingowych - w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus".

W tej sprawie 12 grudnia 2016 r. prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński zawarł umowę podczas konferencji "Mieszkanie Plus w samorządach" z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

"Osobiście podziękowałem wicepremierowi Morawieckiemu za program, dzięki któremu razem z BGK możemy zadbać o mieszkania dla ludzi, których nie stać na kredyt hipoteczny, ale stać na wynajem z dojściem do prawa własności" - powiedział PAP prezydent Kalisza.

Blokami zarządzać będzie Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Z programu "Mieszkanie Plus" - jak wyjaśnił Grzegorz Sapiński - miałyby skorzystać osoby lub rodziny, które nie mogą dostać mieszkania komunalnego, a ich zarobki są za małe na wynajęcie na rynku komercyjnym. Projekt skierowany jest także do osób, które nie mogą dostać kredytu hipotecznego. Nie będzie granicy wieku dla osób starających się o mieszkanie.

Średnia cena wynajmu lokum w programie "Mieszkanie Plus", w zależności od lokalizacji, ma wynosić od 10 do 20 zł za metr kwadratowy na miesiąc. Po upływie 30 lat najemca stanie się właścicielem mieszkania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych