PARTNER PORTALU

Kawalerki nadal na celowniku

W ostatnim czasie zwiększyło się zainteresowanie mniejszymi mieszkaniami. W związku z tym obecnie na rynku pierwotnym, mieszkania kompaktowe mają dość spory udział w sprzedaży. Więcej o sytuacji na rynku mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding.

Autor: housemarket.pl 12 października 2017 09:03

Zainteresowanie klientów mieszkaniami utrzymuje się na porównywalnym poziomie, co w tym samym okresie roku ubiegłego. Z powodu urlopów czas potrzebny na podjęcie decyzji o zakupie mieszkania trochę się wydłuża, ale zwykle, kiedy rozpoczyna się już rok szkolny, liczba zapytań ze strony potencjalnych klientów wraca do poziomu sprzed wakacji.

Od dłuższego czasu największym zainteresowaniem klientów cieszą się małe mieszkania – kawalerki bądź niewielkie dwupokojowe lokale ok. 45 mkw. Do takiego zapotrzebowania rynku deweloperzy dostosowujemy swoją ofertę. Małe lokale, nawet o powierzchni ok. 20 mkw., mamy na osiedlu Bliska Wola. Nabywcy najczęściej decydują się na ich zakup z powodów inwestycyjnych, np. pod wynajem – to świetna alternatywa dla lokat bankowych, zapewniająca zysk nawet na poziomie 9 % rocznie.

Zauważamy też wzrost zainteresowania domami szeregowymi. Wiele rodzin postanawia zrealizować swoje marzenie o własnym domu i decyduje się na jego zakup, tym bardziej że ich ceny zbliżone są do 3-4-pokojowych mieszkań w Warszawie. Na osiedlu Villa Campina ruszyła właśnie przedsprzedaż kolejnego etapu domów szeregowych z ogrodami w cenie już od 503 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych