PARTNER PORTALU

Kędzierzyn-Koźle: Mieszkania czekają na remont

Na liście osób oczekujących na najem mieszkania komunalnego w tej chwili jest 79 osób. Chętni z tego grona do 29 grudnia mogą złożyć w urzędzie miasta wniosek o przyznanie lokalu do remontu.

Autor: HouseMarket.pl 22 grudnia 2015 16:51

Jak informuje urząd miasta, do 29 grudnia można zadeklarować chęć wynajęcia mieszkania komunalnego przy ul. Harcerskiej 12F/8. Przyszły najemca może je wyremontować sam, albo zlecić to Miejskiemu Zarządowi Budynków Komunalnych. Szacunkowy koszt prac to prawie 33 tys. zł.

O lokale wymagające wcześniejszej renowacji mogą się starać ci kędzierzynianie, którzy znajdują się na zatwierdzonej przez prezydenta miasta liście osób oczekujących na najem mieszkania komunalnego na czas nieoznaczony. W tej chwili są na niej 79 osoby. Chętni z tego grona do 29 grudnia mogą złożyć w urzędzie miasta wniosek o przyznanie lokalu do remontu. Informacje o mieszkaniach można znaleźć na tablicach ogłoszeń w urzędzie miasta i w internetowym biuletynie informacji publicznej magistratu (zakładka zarządzenia prezydenta miasta).

Po weryfikacji wniosków wyłonieni chętni spiszą umowy przedwstępne z MZBK dotyczące rodzaju, zakresu i kosztów prac. Po jej zawarciu najemca wpłaca ustaloną w niej kwotę do kasy urzędu miasta lub remontuje sam. Po zakończeniu prac MZBK zawrze z przyszłym użytkownikiem umowę najmu lokalu na czas nieoznaczony.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych