PARTNER PORTALU

Klienci szukają mieszkań z "bonusem"

Kluby osiedlowe, miejsce na fitness czy odpowiednio zaaranżowana przestrzeń dla matek z dziećmi - tym firmy deweloperskie kuszą klientów. W nowych inwestycjach liczą się już nie tylko atrakcyjne układy mieszkań, ale i dodatkowe powierzchnie dedykowane mieszkańcom.

Autor: housemarket.pl 30 kwietnia 2015 13:04

Zdaniem Andrzeja Gutowskiego, dyrektora ds. sprzedaży i marketingu firmy Ronson, klienci wybierając mieszkanie zwracają coraz większą uwagę na "bonusy", czyli dodatkowe funkcje, jakie na całym osiedlu oferuje im deweloper. Do najciekawszych propozycji, jakie oferują obecnie spółki deweloperskie można zaliczyć, m.in. kluby malucha.

- Szczególnie w inwestycjach, gdzie głównymi nabywcami są młode małżeństwa i rodziny z małymi dziećmi dodatkowe pomieszczenie, odpowiednio wyposażone i umeblowane zdaje egzamin i jest wartością dodaną inwestycji - mówi Andrzej Gutowski i jako przykład podaje osiedle Esspresso na warszawskiej Woli. - To był strzał w dziesiątkę.

Do najpopularniejszych powierzchni "wspólnych" na nowo budowanych osiedlach można również zaliczyć kluby fitness i kluby dla mieszkańców.

- Wprowadzimy te rozwiązania m.in. w projekcie Moko - zapewnia Gutowski.

Kolejną wartością dodaną nowych inwestycji są pakiety inteligentnych rozwiązań dla mieszkań, dzięki którym klienci mogą zaoszczędzić zużycie energii elektrycznej czy na ogrzewaniu.

Jednym z trendów, które oparły się zmianom są oczekiwania klientów wobec oferty mieszkaniowej.

- Niezmiennie największą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe - twierdzi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Ronson. - Obserwujemy jednak wzrost liczby klientów, którzy kupują mieszkania z przeznaczeniem na wynajem, co gwarantuje przychody o kilka punktów procentowych lepsze niż trzymanie środków na depozytach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych