PARTNER PORTALU

Klimatyczna kamienica. Idealne miejsce na firmę?

Siedziba firmy nie musi mieścić się w ogromnym biurowcu, w pawilonie handlowym czy w lokalu na parterze bloku. Lokal w zabytkowej kamienicy może podkreślić status oraz podnieść prestiż naszego biznesu.

Autor: housemarket.pl 31 sierpnia 2017 13:00

Poszukiwanie miejsca na własny biznes to temat rzeka. Lokal na Twoją firmę powinien być przede wszystkim dopasowany do specyfiki branży, w której pracujesz. Zakup lub wynajem powierzchni to inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa, dlatego do transakcji warto przygotować się należycie i szczegółowo sprawdzić potencjalnego wynajmującego lub sprzedawcę. W przypadku, gdy jest to firma, łatwiej będzie zweryfikować jej rzetelność. Przeprowadź research, przejedź się do wybranych nieruchomości, nie wahaj się pytać nawet o najdrobniejsze szczegóły.

Wybierając miejsce odpowiednie na biznes, sprawdzaj przede wszystkim lokalizację, cenę oraz wymogi techniczne, jakie powinno ono spełniać. Aby uciec od banału lokowania firmy w standardowym miejscu, rozważ umieszczenie jej siedziby w wiekowej, a jednocześnie nowocześnie odnowionej kamienicy. Być może właśnie tak nietypowe biuro będzie najmocniejszym atutem przedsiębiorstwa?

– W zależności od wykonywanego zawodu, wybierz miejsce, które będzie ułatwiało prowadzenie firmy. Jeśli są to usługi mniej standardowe, np. prowadzisz działalność artystyczną, warto rozważyć miejsce umożliwiające komfortowe wykonywanie pracy, a zarazem podkreślające jej wyjątkowość, przykuwające uwagę i zainteresowanie potencjalnych klientów. Coraz popularniejsze do prowadzenia interesów stają się pomieszczenia w kamienicach, łączące urok tradycji i wygodę, jaką daje nowoczesność wykończenia. Perspektywicznym pomysłem będzie ulokowanie Twojej firmy w historycznym, odremontowanym budynku – mówi Kuba Karliński z Magmillon.

Firma zajmuje się sprzedażą lokali usługowych oraz mieszkań w stołecznych kamienicach, zaaranżowanych w nowoczesny sposób – z myślą o potrzebach najemców powierzchni biurowych, lokatorów oraz inwestorów.

Dla kogo biuro w kamienicy?

Wnętrza pięknej, eklektycznej kamienicy pomieszczą przedsiębiorstwa różnorodnych branż. Zakup lokalu w takim miejscu to dobry początek działalności gastronomicznej. Umiejscowienie tutaj kameralnej kawiarni, klimatycznego drink baru, bistro może okazać się strzałem w dziesiątkę. Goście z pewnością chętniej będą zaglądali na małe co nieco do oldschoolowego wnętrza w nowoczesnym wydaniu niż do kolejnego przybytku urządzonego w oklepanym już nieco, skandynawskim stylu. Hitem może się także okazać założenie w takim miejscu salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego. Na usługi upiększające zawsze istnieje duży popyt. W starych murach przydadzą się i dobrze wpiszą w stylistykę dzielnicy także mniej popularne, lecz wciąż bardzo potrzebne, usługi tradycyjne. Niewielkie pracownie szewskie, krawieckie lub jubilersko-zegarmistrzowskie to tradycyjne punkty na mapie warszawskiej Pragi. Również dziś, usługi takie spotkają się tutaj z zainteresowaniem klientów.
Wiekowa kamienica to także doskonałe miejsce na działalność kulturalną i edukacyjną. W klimatycznym budynku, sprzyjającym kreatywności, świetnie odnajdą się pracownicy inkubatorów kultury czy przedsiębiorczości. Zabytkowy budynek stworzy także inspirujące miejsce do pracy dla przedstawicieli wolnych zawodów. W lokalach można zaaranżować przyciągające uwagę centra coworkingu czy ośrodki innowacyjności.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych