PARTNER PORTALU

Kłopoty olkuskiego TBS-u

Burmistrz Olkusza Roman Piaśnik zmienił skład rady nadzorczej Olkuskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i zaproponował zmianę statutu przedsiębiorstwa.

Autor: HouseMarket.pl 14 grudnia 2015 16:10

Jak informuje olkuski urząd miasta, wyniki audytu przeprowadzonego na wniosek burmistrza wykazały liczne zaniedbania, z konsekwencjami których OTBS mierzy się do tej pory. Roszczenia finansowe wykonawców budynku przy ul. Osieckiej znacząco nadwyrężają kondycję finansową przedsiębiorstwa, w praktyce uniemożliwiając podejmowanie kolejnych inwestycji zwiększających ofertę mieszkaniową gminy Olkusz. - Nie jest również możliwa pomoc finansowa ze strony budżetu gminy Olkusz, który prawdopodobnie zostanie obciążony znacznymi wydatkami na dopłatę do wody i ścieków – poinformował Roman Piaśnik.

Burmistrz przypomina, że w czasie prowadzenia budowy przy ul. Osieckiej OTBS kierowany był przez liczny zarząd oraz kontrolowany przez powoływaną w tym celu radę nadzorczą. - Konieczność spłaty tak wysokich dodatkowych roszczeń wykonawców (ponad 1,7 mln zł) nie pozostawia jednak wątpliwości, że spółka ta nie była odpowiednio kierowana oraz nadzorowana – twierdzi burmistrz. 

Na początku tego roku burmistrz zmienił skład rady nadzorczej spółki i zaproponował zmianę statutu przedsiębiorstwa. Zmiana statutu pozwoli na to, by zarząd spółki był jednoosobowy. Dodatkowo z dniem 31 grudnia 2015 r. pracę zakończy dotychczasowy wiceprezes spółki.

- Wielokrotnie spotykałem się z opiniami, że jest to stanowisko niepotrzebne, a jednocześnie generujące wysokie koszty związane z wynagrodzeniem. Uznałem również za niezbędne, aby skrócić kadencję zarządu z pięciu do trzech lat. W związku z tym obecna kadencja zarządu spółki zostanie skrócona do końca 2016 r. Częściej wybierany zarząd to gwarancja odpowiedniej jakości pracy – tłumaczy burmistrz Roman Piaśnik.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych