PARTNER PORTALU

Kolejny etap realizacji programu Mieszkanie Plus w Katowicach

W Katowicach powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus około 500 nowoczesnych mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Spółka BGK Nieruchomości podpisała umowę inwestycyjną z Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Autor: HouseMarket.pl 18 kwietnia 2017 08:59

Umowa określa zasady współpracy przy realizacji programu. Działkę pod realizację inwestycji o powierzchni ponad 50 tys. mkw., przy ul. Górniczego Dorobku, przekaże na warunkach rynkowych miasto Katowice. Inwestorem będzie spółka celowa, a BGK Nieruchomości zapewni finansowanie spółki na poziomie 100 mln zł.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wstępna koncepcja inwestycji zakłada budowę około 500 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 30 tys. mkw. Ponadto, w podpisanym porozumieniu miasto Katowice zobowiązało się m.in. do wybudowania ogólnodostępnej drogi o długości około 1,3 km, która połączy ul. Szopienicką z ul. Gospodarczą, wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową, odwodnieniem i oświetleniem. Dodatkowo miasto wykona kanalizację deszczową oraz sanitarną do obsługi całej inwestycji.

Zasady programu Mieszkanie Plus

Budowa mieszkań na wynajem (z możliwością docelowego nabycia własności) realizowana na zasadach rynkowych to tylko jeden z filarów składających się na program Mieszkanie Plus.

Komercyjna część programu Mieszkanie Plus, realizowana przez BGK Nieruchomości jest kierowana do osób o umiarkowanych, ale stabilnych dochodach i będzie stanowiła istotne wzmocnienie lokalnego rynku mieszkaniowego. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. samorządów.

Budowę mieszkań sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości, która dysponuje obecnie potencjałem budowy około 60 tys. nowoczesnych mieszkań czynszowych w ponad 70 miastach w całej Polsce. Budowa pierwszych mieszkań ruszyła w grudniu ub.r. w Białej Podlaskiej i Jarocinie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych