PARTNER PORTALU

Komisje: gminy będą mogły kupić mieszkania zakładowe ze wsparciem BGK

Możliwość zakupu mieszkań zakładowych z wykorzystaniem środków z Funduszu Dopłat BKG ma dać gminom projekt zmian w ustawie o wsparciu budownictwa socjalnego, który w środę rozpatrzyły sejmowej komisje.

Autor: PAP 23 września 2015 19:02

"We współpracy z ministerstwem opracowano receptę, która przy dobrej współpracy z samorządem terytorialnym i wsparciu tego samorządu przez państwo, daje szansę rozwiązania problemu" - mówił podczas wspólnego posiedzenia komisji infrastruktury oraz samorządu terytorialnego Arkadiusz Litwiński, przedstawiając projekt.

Wiceminister infrastruktury i rozwoju Paweł Orłowski poparł propozycję. "To jest dobra odpowiedź po latach niemożności znalezienia dobrego rozwiązania legislacyjnego, jeśli chodzi o wsparcie mieszkań zakładowych. Ten projekt jest pozytywny z racji tego, że w sposób konkretny i przesądzający znajduje rozwiązanie dotyczące możliwości nabywania z preferencją mieszkań zakładowych do zasobu gminy" - powiedział.

Jak mówił, dzięki projektowi gminy będą mogły otrzymać wsparcie z Funduszu Dopłat, kupując mieszkania zakładowe.

Z Funduszu Dopłat, który prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego, do tej pory dotowane były budowa i remonty mieszkań socjalnych, komunalnych, noclegowni oraz domów dla bezdomnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych