PARTNER PORTALU

Koniec negocjacji dotyczących przejęcia spółki Doraco

Grupa Kapitałowa PHN i Korporacja Budowlana Doraco będą kontynuowały współpracę. Na chwilę obecną, po przeprowadzonych negocjacjach, strony postanowiły zrezygnować z finalizacji transakcji przejęcia spółki Doraco.

Autor: housemarket.pl 02 marca 2018 10:35

- Zakończyliśmy negocjacje dotyczące włączenia spółki Korporacja Budowlana Doraco do Grupy Kapitałowej PHN. Wspólnie podjęliśmy decyzję o zakończeniu prac przy tej transakcji. Na chwilę obecną Doraco pełni funkcje generalnego wykonawcy inwestycji realizowanej przez Grupę Kapitałową PHN - Yacht Park w Gdyni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i liczymy, że wkrótce będzie ona dotyczyła również realizacji innych inwestycji - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości. 

- Doraco w ostatnich latach znacznie zwiększyła zasięg swojej działalności, a współpraca z jednym z największych graczy na rynku nieruchomości - Polskim Holdingiem Nieruchomości - to szansa na obustronny rozwój. Aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji Yacht Park, która zakłada powstanie kompleksu apartamentów. To niewątpliwie jeden z najbardziej prestiżowych projektów mieszkaniowych w Polsce. Cieszymy się, że wspólnie możemy przyczyniać się do jej powstania. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy podejmować dalsze realizacje - powiedziała Andżelika Cieślowska, prezes zarządu Doraco.  

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Korporacja Budowlana Doraco jest uznaną i doświadczoną spółką, której podstawowym przedmiotem działalności jest świadczenie usług budowlano-montażowych na zasadzie generalnego wykonawstwa. Firma jest liderem na rynku budowlanym Pomorza, a w ostatnich latach znacznie zwiększyła zasięg swojej działalności i swoje usługi wykonuje na terenie całego kraju. W ciągu 25 lat firma była zaangażowana w wiele istotnych projektów inwestycyjnych m.in. budowę Centrum Marszałkowska w Warszawie (teren dawnego Domu Handlowego Sezam), budowę Nadbrzeża Szczecińskiego w Porcie Gdańsk, budowę terminali lotnisk w Gdańsku i Bydgoszczy czy budowę osiedla Marii Ludwiki w Sopocie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych