PARTNER PORTALU

Konin: Lokatorzy mogą odpracować zadłużenie

Konin wprowadził możliwość spłaty zadłużenia za korzystanie z lokali gminnych w formie świadczenia niepieniężnego.

Autor: HouseMarket.pl 14 grudnia 2015 15:42

Dłużycy lokali gminnych będący w trudnej sytuacji materialnej i życiowej mogą spłacać zadłużenie w formie świadczenia niepieniężnego.

Jak informuje koniński magistrat, możliwość odpracowania zadłużenia nie jest alternatywą do płacenia czynszu i ma na celu ułatwienie osobom które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej spłaty zadłużenia z zastrzeżeniem kosztów prowadzenia windykacji.

Warunki skorzystania z pomocy w spłacie zadłużenia określa zarządzenie prezydenta Konina. Zgodnie z nim o spłatę zadłużenia z tytułu czynszu i opłat za lokal w formie świadczenia niepieniężnego będzie mógł ubiegać się użytkownik lokalu mieszkalnego, który spełnia łącznie następujące warunki:

- zajmuje lokal mieszkalny wchodzący w skład zasobu mieszkaniowego miasta;

- posiada zadłużenie z tytułu zajmowania tego lokalu lub wcześniej zajmowanego lokalu, którego umowa najmu została wypowiedziana z uwagi na zaległości czynszowe;

- znajduje się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej potwierdzonej, wydaną na wniosek zainteresowanego, pisemną opinią miejskiego ośrodka pomocy rodzinie dotyczącą uzasadnienia trudności w spłacie zobowiązań przez dłużnika;

- wystąpi z wnioskiem do prezydenta miasta o zamianę zaległego świadczenia pieniężnego z tytułu zajmowanego lokalu na świadczenie niepieniężne;

- wnosi bieżące opłaty minimum od trzech miesięcy przed złożeniem wniosku  i  zobowiąże się do wnoszenia bieżących opłat.

 Wniosek można pobrać w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Koninie (zakładka: Sprawy - Wydział Spraw Lokalowych), w Biurze Obsługi Interesanta ul. plac Wolności 1 oraz w Wydziale Spraw Lokalowych Urzędu Miejskiego w Koninie ul. Wojska Polskiego 2.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych