PARTNER PORTALU

Konkurs ze Spodkiem w roli głównej. Przyjdź i poznaj zwycięzców.

16 października 2017 o godz. 14.00 zostanie rozstrzygnięty konkurs architektoniczny na przebudowę toalet w Spodku. Jak będą wyglądać nowe toalety w katowickim Spodku? Która z pracowni architektonicznych zaproponowała najlepszy projekt? Przyjdź i dowiedz się wszystkich szczegółów.

Autor: housemarket.pl 13 października 2017 12:04

Ogłoszenie wyników ma charakter otwarty, każdy może wziąć udział w spotkaniu. Wystarczy się zarejestrować. Formularz dostępny jest na stronie: http://www.spodekkatowice.pl/pl/ogloszenie-wynikow/227/

Zimą tego roku, podczas 4 Design Days, na antresoli Spodka zapoczątkowano dyskusję o metamorfozie legendarnej hali, w tym – o modernizacji toalet. W czasie debaty „Spodek – jak zmodernizować ikonę modernizmu?” rozmawiano o tym, jakiego Spodka chcą mieszkańcy Katowic i jakich zmian wymaga legendarny obiekt. Ważną częścią spotkania było podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Grupą PTWP SA, PTWP Event Center i firmą Roca o współpracy przy konkursach architektonicznych na modernizację części wnętrz Spodka.

Latem ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy toalet w Spodku. Zainteresowane pracownie architektoniczne składały swoje projekty do 18 września. Jesień przynosi rozstrzygnięcie konkursu.

W poniedziałek, 16 października 2017 r., o godzinie 14.00 podsumujemy konkurs, ogłosimy jego zwycięzcę i zaprezentujemy zgłoszone projekty, w tym zwycięską. W spotkaniu udział wezmą:

- Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP Katowice;
- Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP;
- Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center;
- oraz pozostałe osoby zasiadające w Jury konkursu;
- a także architekci – autorzy prac konkursowych.

- Chodź temat z pozoru może wydawać się błahy, jednak w dzisiejszych czasach toalety to wizytówka obiektu. Te "Spodkowe" nie są oryginalne, zostały wyremontowane w latach 90-tych, w sposób typowy dla tamtych czasów. Teraz pora na estetykę, która dorówna architekturze obiektu - mówiła w rozmowie z Propertydesign.pl Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP Katowice.

Spodek to budynek – ikona polskiej architektury. To budynek unikalny, nie tylko w skali kraju, ale także Europy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych