PARTNER PORTALU

Kontrole CBA w Biskupcu. Na celowniku sprzedaż gminnych nieruchomości

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło dwie kontrole w Biskupcu i przejęło do prowadzenia śledztwo dotyczące możliwych nieprawidłowości przy sprzedaży gminnych nieruchomości - powiedział we wtorek Piotr Kaczorek z CBA.

Autor: PAP 29 sierpnia 2017 12:06

Kontrolerzy z białostockiej delegatury CBA we wtorek rozpoczęli kontrolę w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) a dzień wcześniej weszli do Urzędu Miejskiego w Biskupcu.

Kaczorek poinformował, że w piątek CBA otrzymało od Prokuratury Okręgowej w Olsztynie do prowadzenia śledztwo, dotyczące tej sprawy. Agenci sprawdzają realizację inwestycji w gminie - m.in. budowy spalarni odpadów oraz bezprzetargowego zbycia nieruchomości gminnych o wartości około 3 mln zł na rzecz zagranicznej firmy prywatnej.

Postępowania kontrolne dotyczą zgodności z prawem procedur i decyzji urzędu miejskiego przy realizacji umowy z 20 kwietnia 2015 r. między Horizont Project Development i PWiK w Biskupcu. Wątpliwości śledczych wzbudza bezprzetargowe zbycie gminnych nieruchomości o wartości około 3 mln zł na rzecz firmy EGGER za pośrednictwem PWiK - powiedział Kaczorek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych