PARTNER PORTALU

Krajowa Polityka Miejska może pozostać na papierze

- Bez wskazania narzędzi realizacji i źródeł finansowania Krajowa Polityka Miejska może być zbiorem pobożnych życzeń – twierdzi Leszek Wiśniewski, członek zarządu stowarzyszenia Miasto jest Nasze.

www.portalsamorzadowy.pl

Autor: PortalSamorzadowy.pl 11 września 2015 08:19

Zakończyły się konsultacje publiczne projektu Krajowej Polityki Miejskiej (KPM). Według Leszka Wiśniewskiego, członka zarządu stowarzyszenia Miasto jest Nasze pozytywne jest to, że taka polityka w ogóle powstaje, bo do tej pory miasta nie były przedmiotem jakiejkolwiek polityki prowadzonej w sposób spójny.

- Warto docenić także to, że naczelnym celem KPM jest podnoszenie jakości życia w mieście, a nie np. tylko i wyłącznie kreowanie wzrostu gospodarczego, który ostatnio często jest promowany - mówi Leszek Wiśniewski. - Mieszkańcy nie zawsze to odczuwają, bo jakość życia to coś więcej niż wzrost PKB. Na plus oceniam to, że KPM ma promować rozwój, tworzenie zwartych, nierozlewających się miast.

Jego zdaniem z jednej strony czas przed wyborami może sprawić, że uda się uporać z pewnymi brakami, z którymi się borykamy, np. w polityce mieszkaniowej.

- Na pewno jednak Krajowa Polityka Miejska powinna być dokumentem, który nie jest kształtowany pod wybory, ale jest bardzo dobry merytorycznie - mówi Wiśniewski. - Tymczasem wiemy, że okres przedwyborczy sprzyja obietnicom, które być może ładnie brzmią, dają popularność, ale niekoniecznie muszą być dobre z punktu widzenia rozwoju i unikania partykularnych interesów.

Przeczytaj więcej na PortalSamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych