PARTNER PORTALU

Kraków: Zamiana mieszkań za spłatę zadłużenia

Kraków odzyskał w 2015 r. 209825 zł z tytułu dobrowolnych zamian lokali za spłatę zadłużenia. Łącznie od początku trwania programu, czyli od września 2009 r. - jest to kwota 2411752 zł.

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2015 10:13

Jak przypomina krakowski ratusz, w Krakowie opracowano kilka programów umożliwiających przeprowadzenie pomiędzy najemcami i właścicielami zamiany mieszkań. Należą do nich:

- Bank zamian - skrzynka kontaktowa, umożliwiająca bezpłatnie przekazywanie informacji pomiędzy osobami, które wyrażą chęć zamiany zajmowanego lokalu na inny.

- Program zamian - oferta skierowana do najemców mieszkań komunalnych, pozwalająca na zamianę aktualnie zajmowanego lokalu na większy i o wyższym standardzie, po zagwarantowaniu, że są w stanie go utrzymać.

- Dobrowolne zamiany mieszkań - zamiany pomiędzy osobami, którym przysługuje tytuł prawny do dysponowania lokalem mieszkalnym. Urząd Miasta Krakowa pośredniczy w nich w sytuacji, gdy co najmniej jedna ze stron jest najemcą lokalu komunalnego.

- Zamiany osób zadłużonych - zamiany pomiędzy osobami, z których jedna jest lub była najemcą lokalu komunalnego, które jest zadłużone, w zamian za spłatę zadłużenia przez kontrahenta zamiany.

- Zamiany z urzędu - zamiany skierowane do osób, które z różnych przyczyn (wiek, niepełnosprawność, niskie dochody) nie mogą utrzymać lub korzystać z zajmowanego lokalu komunalnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych