PARTNER PORTALU

Krakowskie Czyżyny bez piecyków gazowych

Ponad 4 tysiące mieszkań krakowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny zmieni w najbliższym czasie źródło zaopatrzenia w ciepłą wodę. Niebezpieczne i mało komfortowe w eksploatacji podgrzewacze gazowe zastąpi ciepła woda z miejskiej sieci.

Autor: HouseMarket.pl 12 kwietnia 2016 10:10

Zarząd spółdzielni, krakowski oddział EDF Polska i MPEC podpisali kompleksową umowę w tej sprawie.  Jak informuje krakowski magistrat, każdego roku zmodernizowane zostanie około 10 budynków zarządzanych przez spółdzielnię. W ten sposób do roku 2020, niemal 10 tysięcy mieszkańców spółdzielni będzie mogło korzystać z dobrodziejstw ciepłej wody użytkowej (cwu) z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny to jedna z największych krakowskich spółdzielni. Zarządza łącznie 61 budynkami mieszkalnymi zlokalizowanymi na osiedlach 2 Pułku Lotniczego i Dywizjonu 303. Większość z nich – 47 powstało w latach 1978-1988 i to właśnie w nich zamontowane zostały piecyki gazowe do podgrzewania wody.

Pierwszy blok, na os. 2 Pułku Lotniczego 5, pilotażowo został zmodernizowany w 2015 roku. Jeszcze w tym roku ruszą prace w kolejnych 4 budynkach. Cały projekt zamknie się do 2020 roku.

Program Ciepła Woda Użytkowa, któremu patronuje prezydent Krakowa, realizowany jest przez partnerów marki Ciepło dla Krakowa: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie, CEZ Skawina SA oraz EDF Polska SA Oddział nr 1 w Krakowie. Ponad 10 lat pracy zaowocowało likwidacją przeszło 16 tys. piecyków gazowych w mieszkaniach, instytucjach i prywatnych przedsiębiorstwach.

To nie pierwsza taka umowa podpisana przez partnerów programu. Podobne umowy realizowane są w sześciu krakowskich spółdzielniach mieszkaniowych. To ponad 300 budynków, w których mieszka około 40 tysięcy krakowian.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych