PARTNER PORTALU

Kredyty i luksusowe apartamenty. 10 najchętniej czytanych wiadomości marca

Przypominamy 10 tekstów portalu HouseMarket.pl, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników w marcu 2016 r.

Autor: HouseMarket.pl 01 kwietnia 2016 09:47

1. Kredyty frankowe nieważne z punktu widzenia prawa

NBP potwierdził, że kredyty pseudofrankowe w rzeczywistości oprocentowane są stawką WIBOR. Są pseudokredytami z wbudowaną transakcją CIRS. Oznacza to, że są nieważne z punktu widzenia prawa.

2. Dom z piasku i ziemi, który pachnie oceaniczną bryzą

Rezydencja na Kostaryce powstaje przy użyciu pionierskiej metody irańskiego architekta Nadera Khaliliego. Podstawowym budulcem ścian są worki wypełnione mieszanką ziemi, piasku i cementu, pełniącego rolę stabilizatora.

3. Kredyt frankowy rozkodowany

Kredyty frankowe w rzeczywistości oprocentowane są stawką WIBOR. Są pseudokredytami z wbudowaną transakcją CIRS. - Z punktu widzenia przyjętej stawki oprocentowania konstrukcja kredytów pseudofrankowych prowadzi do obejścia przepisów prawa, zaś ze względu na zaszycie w takiej konstrukcji instrumentu pochodnego CIRS jest ona wprost sprzeczna z przepisem prawa - mówi Barbara Garlacz, radca prawny Harvest Legal House.

4. W Słupsku odkryto 70 pustostanów

Siedemdziesiąt pustych mieszkań komunalnych znalazły władze Słupska. To efekt inwentaryzacji lokali. W ubiegłym roku takich pustostanów znaleziono 130.

5. Dune Resort coraz większy. Budimex wybuduje trzeci apartamentowiec

Wykonawcą ostatniej części kompleksu apartamentowego Dune Resort w Mielnie, podobnie jak dwóch poprzednich, będzie Budimex. Według podpisanej 11 marca umowy apartamentowiec Dune C ma być oddany do użytku w drugiej połowie przyszłego roku.

6. Wielka płyta nie jest brzydka, tylko smutna
Szaro-bura wielka płyta rodzi złe skojarzenia, ale swoiście pojęta wolność budowania kreuje dużo brzydszy krajobraz – uważa Jerzy Szczepanik Dzikowski, współzałożyciel pracowni Jems Architekci.

7. Tamka: Apartamenty na światowym poziomie

Tamka 29 to jeden z niewielu apartamentowców w stolicy, którego mieszkańcy mają dostęp do tarasu na dachu o powierzchni ponad 200 mkw. Jego centralnym punktem jest plac, od którego rozchodzą się ścieżki prowadzące do punktów widokowych.

8. Dom ze skośnym dachem

Dom ze skośnym dachem to koncepcja budynku o klasycznej formie domu z dwuspadowym dachem we współczesnym wydaniu.

9. Luksusowe apartamenty nie tylko dla zamożnych

Luksusowa i wielofunkcyjna inwestycja, szczególnie dogłębnie przemyślana i o dużej skali, potrafi bardzo pozytywnie wpłynąć na otoczenie. Jak? Oferuje coś więcej wszystkim mieszkańcom miasta - mówi Shuckie Ovadiah, jeden z inwestorów i CEO OVO Wrocław.

10. Apartamenty w kamienicy przy Ogrodowej od środka

Tak będą wyglądały mieszkania w tej warszawskiej kamienicy. Obecnie obiekt jest rewitalizowany przez firmę RealCo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych