PARTNER PORTALU

Krótszy czas dojazdu nad Zegrze podniesie atrakcyjność okolicy

Osoby podróżujące między Warszawą a Zegrzem odczują wkrótce wyraźną zmianę jakościową. Dzięki przebudowie Drogi Krajowej nr 61 oraz otwarciu obwodnicy Marek korki w drodze nad Zegrze powinny odejść do przeszłości. Steven Davis, wiceprezes firmy Portico Project Management, uważa, że spowoduje to dynamiczny rozwój okolicy.

Autor: housemarket.pl 29 listopada 2017 10:39

DK61 łączy Warszawę z Augustowem. Jej przebudowa realizowana jest od jakiegoś czasu. W pierwszej fazie zbudowano obwodnicę Jabłonny. W kolejnej – rozpoczęto modernizację ul. Zegrzyńskiej w Legionowie. Do 15 stycznia zakończony zostanie przetarg na fragment drogi łączący Legionowo i Zegrze.

- To niewielki fragment, ale jego przebudowa będzie miała daleko idące skutki. Skrócenie czasu dojazdu z Warszawy do Zegrza sprawi, że powstaną tu nowe inwestycje i miejscowość będzie rozwijać się wyraźnie szybciej niż dziś – ocenia Steven Davis.

Za słowami idą czyny. Deweloper uzyskał już zgodę na budowę luksusowego apartamentowca nad Jeziorem. Wpływ na czas podróży do Zegrza będą miały nie tylko prace nad DK61, ale i oddanie do użytku obwodnicy Marek, która otworzy alternatywną trasę nad Jezioro. Prace tam zakończyć się miały pierwotnie w czerwcu 2017 roku, ale po opóźnieniach ruch na drodze ruszy w grudniu tego roku. Zdaniem Davisa poprawa dojazdu sprawi, że przybywać będzie inwestycji nad Jeziorem Zegrzyńskim.

- Już teraz, kiedy dojazd do Zegrza wciąż pozostawia wiele do życzenia, Warszawiacy chętnie odpoczywają nad Jeziorem. Niesłabnącą popularnością cieszą się czterogwiazdkowe hotele znajdujące się w tamtej okolicy, a i my, mimo że nie zaczęliśmy jeszcze prac nad inwestycją Portico Marina, sprzedaliśmy już ponad 30 proc. apartamentów – dodaje deweloper.

Steven Davis wierzy, że zainteresowanie mieszkańców stolicy wpłynie na rozwój tej części Mazowsza. – Wypoczywający nad Jeziorem Zegrzyńskim warszawiacy zostawiać tu będą pieniądze. Z pewnością zyskają na tym obiekty gastronomiczne czy hotelowe. Istotne jest nie tylko to, by ludzie wypoczywali nad Zegrzem, bo to dzieje się od wielu lat, ale by przyciągnąć tu na weekend wypoczywających z nieco grubszym portfelem – podsumowuje.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych