PARTNER PORTALU

Lepiej mieszkanie kupić niż wynajmować

Minione lata pokazują, że wiele osób woli kupić mieszkanie niż wynająć. Przelicznik jest prosty i zdecydowanie przemawia za nabyciem wymarzonego M na własność.

 

Autor: HouseMarket.pl 25 stycznia 2016 14:09

Za przeciętny lokal, około 50 mkw. z dwoma pokojami, w stolicy Wielkopolski należy płacić od 1300 do 1500 zł miesięcznie. Niejednokrotnie kwota ta zwiększa się o doliczane rachunki, które w zależności od zużycia wahają się od 500 do 1000 zł. W przypadku większych metraży cena jest proporcjonalnie wyższa, często sięga nawet 2 tys. zł, a wziąć pod uwagę należy dodatkowe koszty, jak czynsz, ogrzewanie i inne rachunki.

Natomiast kupując mieszkanie miesięczna rata kredytu za lokal warty 290 tys. zł przy 15 proc. wkładzie własnym i z kredytem na 30 lat wyniesie około 1200 zł, a mieszkanie kosztujące 350 tys. zł to wydatek niecałego 1500 zł. Dodatkową pomoc stanowi również rządowy program Mieszkanie dla Młodych.

– Obserwujemy, że młodzi ludzie chcą wcześniej być na swoim, dlatego na osiedlu Nowe Ogrody przygotowaliśmy mieszkania, które łapią się w ramy MdM-u – zaznacza Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Po uświadomieniu sobie, że lepiej mieszkanie kupić niż wynajmować przychodzi czas na wybór miejsca, metrażu, lokalizacji. Wtedy też weryfikacji podlega bezpieczeństwo finansowe zapewniane przez dewelopera. Ważne jest, by inwestor zapewniał rachunek powierniczy. Jego idea sprowadza się do zabezpieczenia pieniędzy klientów.

Kupujący mieszkanie wpłacają pieniądze na konto rachunku powierniczego, z którego wypłata może nastąpić tylko na cele określone w zawartej umowie deweloperskiej. Wypłata kolejnych transz dla dewelopera, przewidzianych w harmonogramie, jest realizowana przez bank, po zakończeniu wskazanych etapów inwestycji. Dlatego pieniądze klientów są bezpieczne, a deweloper jest zobligowany do terminowego wykonywania prac budowlanych.

– Zadowolenie klientów i ich bezpieczeństwo finansowe jest dla nas bardzo ważne. Właśnie, dlatego inwestor Proxin Ogrody założył rachunek powierniczy dla osiedla Nowe Ogrody – dodaje Marlena Zapalska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych