PARTNER PORTALU

Liczy się lokalizacja - nawet za wyższą cenę

Niezmiennie od wielu lat mówi się i pisze, że tym czynnikiem jest przede wszystkim cena. Jednak coraz więcej Polaków jest gotowych, zapłacić więcej za nieruchomość, która znajduje się w dobrej lokalizacji z otoczeniem, które gwarantuje komfort zamieszkiwania.

Autor: housemarket.pl 21 września 2017 14:51

Zakup mieszkania lub domu to inwestycja na lata. Młodzi ludzie decydując się na własne lokum, wychodzą z założenia, że będą mieszkali w nim do końca życia. Właśnie dlatego niejednokrotnie przestrzeń i zielona okolica, czyli właśnie lokalizacja wygrywają z ceną. Klienci są gotowi zapłacić więcej za mieszkanie w dobrym położeniu.

– Zauważyliśmy, że aktualnie coraz większą popularnością cieszą się lokale w spokojnej dzielnicy, które posiadają bogatą infrastrukturę. Osiedle Nowe Ogrody na Jeżycach łączą bliski kontakt z naturą i sprawną komunikację z centrum Poznania – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Osoby, które decydując się na zakup mieszkania sprawdzają najbliższe otoczenie inwestycji. Robią to dokładnie i szczegółowo.

– Przy zakupie mieszkania pierwszym czynnikiem, na który zwróciłam uwagę było otoczenie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego zależało mi, aby w okolicy znajdowały tereny zielone pełne ścieżek rowerowych czy biegowych – mówi Anna Bednarek, mieszkanka Jeżyc.

Należy zaznaczyć, że od kilku lat, zgodnie z ustawą, deweloperzy mają obowiązek informować przyszłych mieszkańców, co powstanie w pobliżu inwestycji. To duże ułatwienie i pomoc dla niezorientowanych klientów. Taka pomoc nie zastąpi jednak obecności na terenie inwestycji i zwiedzenia jej najbliższej okolicy. 

Spółka dużą wagę przykłada także do licznych udogodnień na terenie samej inwestycji. Po zakończaniu IV etapu inwestycji, powstanie kompletny, wewnętrzny dziedziniec z zaaranżowaną zielenią i małą architekturą, przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców osiedla. Dodatkowo cały obiekt będzie monitorowany, aby zapewnić mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo. Działa już plac zabaw i liczne punkty handlowo – usługowe, a wśród nich gabinety lekarskie i sklep spożywczy. W pobliżu znajdują się również przystanki autobusowe oraz tramwajowe, zapewniające szybkie dotarcie do centrum Poznania.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych