PARTNER PORTALU

Łódź kusi mieszkańców ogrodami

Co mogą zrobić władze miasta, aby zachęcać do zamieszkania w nowych lokalizacjach? W Łodzi mają na to sposób. Powstaną ulice-ogrody.

Autor: uml.lodz.pl 17 maja 2016 15:41

Anna Sokołowska z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej poinformowała na konferencji prasowej, że planowane ulice-ogrody mają zachęcić łodzian do zamieszkania na łódzkim Polesiu. - Będzie tutaj bardzo dużo zieleni, drzew i krzewów. To wszystko ma zachęcić łodzian do wychodzenia na spacery i spędzania czasu na świeżym powietrzu - czytamy na oficjalnej stronie miasta uml.lodz.pl.

Jak powiedziała wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Katarzyna Mikołajec, przetarg na przebudowę 9 odcinków ulic zostanie ogłoszony w tym tygodniu, a warto podkreślić, że po remoncie nie zmieni się liczba miejsc parkingowych.

Pierwsza ulica-ogród powstanie na ul. Strzelców Kaniowskich między al. 1 Maja a ul. Więckowskiego. Przebudowane zostaną także odcinki ul. Gdańskiej, Kopernika, czy Wólczańskiej. Remonty zakończą się pod koniec roku. Czy to będzie wystarczająca zachęta dla nowych mieszkańców, okaże się za rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych