PARTNER PORTALU

Łódź namawia do adaptacji strychów

Biuro ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta ogłosiło piątą edycję programu „Strych" na adaptację pomieszczeń niemieszkalnych na mieszkalne.

Autor: HouseMarket.pl 19 stycznia 2016 14:38

Jak przypomina łódzki magistrat, w programie może wziąć udział każdy, kto nie ma zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i na własny koszt dokona adaptacji poddasza.

W pierwszej kolejności uprawnionymi do adaptacji są studenci i absolwenci szkół wyższych w Łodzi, którzy mieszkają na terenie Łodzi oraz najemcy mieszkań miejskich, które przekażą zajmowany lokal do dyspozycji wynajmującego po podpisaniu umowy najmu.

W piątej edycji wytypowano sześć nieruchomości, w których będzie mogło powstać 16 lokali mieszkalnych (w tym osiem lokali w dwóch zmodernizowanych budynkach przy ul. Więckowskiego 76 i 80) o powierzchni od ok. 50 mkw. do ok. 150 mkw. Przez trzy tygodnie zainteresowani mogą oglądać poddasza przeznaczone do adaptacji.

Od 4 do 8 lutego, w Biurze ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta UMŁ, będzie można składać wnioski. Wyniki kwalifikacji podane zostaną w połowie lutego. Zgodnie z regulaminem na adaptację strychu przewidziany został okres maksymalnie dwóch lat (opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, wykonanie prac remontowo - budowlanych). Przyszłemu najemcy zostanie zwrócone w czynszu 80 proc. kosztów poniesionych (podstawowych) nakładów na przystosowanie poddasza na lokal mieszkalny.

Do tej pory, od roku 2013 roku, odbyły się cztery edycje, w których łącznie wytypowano 33 nieruchomości z poddaszami przeznaczonymi do adaptacji, z możliwością ich adaptacji na ok. 60 lokali mieszkalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych