PARTNER PORTALU

Łódź nie kończy się na Piotrkowskiej. Jakich mieszkań szukają łodzianie?

W Łodzi rynek mieszkaniowy nie kończy się na Piotrkowskiej. Dwie nieśródmiejskie i tańsze dzielnice dominują na rynku nieruchomości.

Autor: HouseMarket.pl 11 lipca 2016 08:59

Gdy 100 lat temu administracyjnie włączano Bałuty do Łodzi, głośno było o tym w całej Europie. W końcu ówczesne Bałuty były największą wsią na kontynencie, liczącą 100 tys. mieszkańców. Wiek minął a Bałuty wciąż odciskają silne piętno na Łodzi. Bo, jak wynika z wyliczeń Urban.one, serwisu do samodzielnego sprawdzania wartości mieszkania, Bałuty to rejon w którym łodzianie kupują najwięcej mieszkań, zwykle o niewielkim metrażu. Łódzka dzielnica generuje aż 27 proc. wszystkich transakcji na lokalnym rynku nieruchomości. Najczęściej jest to mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 35-50 mkw. – w tym zakresie mieści się 55 proc. wszystkich transakcji na łódzkim rynku nieruchomości przy średniej cenie na poziomie 3,3 tys. zł. Wyraźnie droższe na Bałutach są większe lokale – te o rozmiarze powyżej 90 mkw. wyceniane są na 4,3 tys. zł za mkw.

Niższe stawki obowiązują na kolejnej łódzkiej dzielnicy z prężnym rynkiem nieruchomości. Własne lokum na Górnej kosztuje średnio 3,2 tys. zł. Mieszkania o powierzchni między 35 a 50 mkw. stanowią 60 proc. wszystkich transakcji w tym rejonie. Większe lokale (75-90 mkw.) w Górnej zyskują na wartości, w takim przypadku sprzedający mogą liczyć na stawki nawet 25 proc. wyższe od średniej w tej dzielnicy. Istotne miejsce na łódzkiej mapie nieruchomości zajmuje też Widzew, w którym zawierana jest co piąta transakcja kupna-sprzedaży mieszkania. Mniejszą popularnością cieszą się za to Śródmieście i Polesie. Te dwie dzielnice dopiero po zsumowaniu transakcji dorównują najpopularniejszym Bałutom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych