PARTNER PORTALU

Łódź zyska nowe oblicze. Szykuje się rewitalizacja budynków

Rewitalizacja Łodzi to szczególne wyzwanie oraz cel dla miasta oraz jego społeczności - mieszkańców, biznesu, administracji publicznej, stowarzyszeń i organizacji. Jego wyrazem jest m.in. Specjalna Strefa Rewitalizacji oraz szereg projektów rewitalizacyjnych realizowanych przez Urząd Miejski.

Autor: housemarket.pl 21 grudnia 2017 09:16

24 listopada 2017 r. narzędzia te zostały uzupełnione przez oddolną inicjatywę inwestorską w ramach powołanej przez grupę Mzuri spółki inwestowania grupowego Mzuri CFI Łódź, szóstej już z kolei spółki inwestowania grupowego Mzuri CFI.

Misją Mzuri CFI Łódź jest rewitalizacja tkanki mieszkaniowej Łodzi i okolicznych miejscowości. W tym celu spółka będzie, w oparciu o kapitał prywatnych osób z całej Polski, a zwłaszcza łodzian, nabywała wynajęte kamienice wymagające gruntownej modernizacji. Obejmie ona remont części wspólnych budynków oraz podniesienie standardu budynków i mieszkań w zakresie m.in.: konwersji ogrzewania na źródła niskoemisyjne, termomodernizacji, wyposażenia mieszkań w łazienki oraz kuchnie, czy nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowego. Powstałe w wyniku modernizacji mieszkania będą podlegały sprzedaży wśród osób zainteresowanych ich późniejszym wynajmem.

Dochody z wynajmu części z posiadanych budynków w ramach portfela spółki lub sprzedaży indywidualnych mieszkań pozwolą na pozyskanie dodatkowego finansowania na kontynuowanie powyższych inwestycji, jak i na wypłatę dywidendy dla inwestorów.

Spółka, podobnie jak poprzednie CFI grupy Mzuri, będzie otwarta dla każdej osoby prywatnej, gotowej do objęcia udziałów o wartości co najmniej 10 tys. złotych w zamian za dywidendę wypłacaną przez spółkę i wzrost wartości jej udziałów. Oczekiwana dywidenda, w ocenie zarządu spółki, waha się od 6 do ponad 10 proc. zainwestowanego kapitału w skali roku. W pierwszych dwóch latach funkcjonowania spółka na cele inwestycji planuje przeznaczyć od 3 do nawet 10 mln złotych kapitału pozyskanego od inwestorów, a wartość ta będzie rosła z każdym kolejnym rokiem.

Zapisy na udziały są prowadzone przez Internet, zgodnie z najnowszymi trendami w obszarze crowdfundingu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych