PARTNER PORTALU

Łodzianie stawiają na bliskość centrum

Łodzianie aktywnie poszukują miejsca do życia. Ich celem są przede wszystkim mieszkania dwu- i trzypokojowe zlokalizowane w centrum miasta oraz domy jednorodzinne zlokalizowane w dobrze skomunikowanych miejscach.

Autor: Housemarket.pl 22 kwietnia 2015 11:12

W ostatnim czasie nastąpił bardzo dynamiczny rozwój Łodzi. Powstają tu nowe inwestycje, modernizowane są drogi, wiele zabytkowych obiektów doczekało się renowacji – warunki do życia i stabilizacji są znacznie lepsze niż kilka lat temu. Wielu młodych ludzi decyduje się związać swoje życie na stałe z tym miejscem.

Rozwój rynku mieszkaniowego jest naturalną konsekwencją tego procesu, dlatego Łódź należy do miast, które cechują się dość dużą podażą mieszkań. Niestety nie zawsze nowe inwestycje trafiają w potrzeby, a zwłaszcza możliwości Łodzian.

- Największym zainteresowaniem nieustannie cieszą się lokale dwu- i trzypokojowe, jednak zauważalna jest większa otwartość potencjalnych nabywców i myślenie perspektywiczne. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych małżeństw, cieszą się domy jednorodzinne i segmenty mieszkalne – komentuje Maciej Garbowicz, kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży FB Antczak.

Jedną z takich inwestycji jest ekskluzywne osiedle domków jednorodzinnych Siedem Klonów zlokalizowane na terenie dzielnicy Polesie. Realizację inwestycji podzielono na dwa etapy, które docelowo dostarczą na rynek 51 domów o zróżnicowanej powierzchni od 125 do 180 mkw. W ramach pierwszego etapu powstanie 27 domów jednorodzinnych. Każdy z nich posiadać będzie własny garaż oraz obszerną działkę zapewniającą intymność i prywatność. Przyszli mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do nowych domów już w IV kwartale 2015 roku.

- Łodzianom szczególnie przypadła do gustu atrakcyjna lokalizacja osiedla – położone jest ono zaledwie 5 km od ścisłego centrum miasta, co pozwala na komfort posiadania własnego domu, bez konieczności rezygnowania z uroków życia miejskiego. Na łódzkim rynku nie ma zbyt wiele takich inwestycji, dlatego ten aspekt był najbardziej docenianym. Przyszłym nabywcom przypadła także do gustu ciekawa koncepcja architektoniczna osiedla oraz możliwość dopasowania i aranżacji wnętrz do indywidualnych oczekiwań. Na pochwałę zasłużyło także szerokie spectrum wyboru różnych metraży domów i działek – dodaje Garbowicz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych