PARTNER PORTALU

Łódzkie po burzy. Ponad 135 tys. odbiorców bez prądu

Ponad 135 tys. gospodarstw pozbawionych jest prądu w Łódzkiem po przejściu przez region nawałnicy. Zalane są ulice, powalone drzewa tarasują przejazd. W Łodzi tworzyły się korki, nie kursują niektóre tramwaje i autobusy.

Autor: PAP 10 sierpnia 2017 09:38

W Łódzkiem strażacy interweniowali prawie 400 razy. Wiatr pozrywał w wielu miejscach linie energetyczne, uszkodzone są też stacje transformatorowe.

Według informacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego połamane drzewa i gałęzie blokują przejazd wieloma ulicami Łodzi. Zerwana sieć trakcyjna jest m.in. na pętli Zdrowie, przy dworcu Łódź Kaliska, na ul. Zgierskiej przy Liściastej, Aleksandrowskiej na odcinku Szczecińska-Chochoła, ul. Zielonej przy Żeromskiego, Zgierskiej przy Nowomiejskiej i Aleksandrowskiej przy dworcu Łódź Żabieniec.

Nie kursują pociągi na trasie Łódź Kaliska - Zgierz. Zablokowane były dwie drogi wojewódzkie. W regionie wiatr pozrywał też kilka dachów na budynkach gospodarczych. W wielu miejscach zalane są piwnice.

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w regionie pozbawionych jest prądu ponad 135 tys. odbiorców. Najwięcej w rejonie Zgierza, Łodzi i Sieradza.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Według synoptyków burze mogą pojawić się jeszcze w ciągu dnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych