PARTNER PORTALU

Lokale z Mieszkania Plus powinny zostać w majątku państwa

Lokale, które powstaną w ramach programu Mieszkanie Plus, powinny zostać majątkiem państwa - uważa Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Autor: PAP 30 marca 2017 16:09

Polski Związek Firm Deweloperskich, zrzeszający 144 firmy, pozytywnie ocenia Narodowy Program Mieszkaniowy, którego celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych Polaków. PZFD uważa jednak, że mieszkania, które powstaną w ramach programu Mieszkanie Plus, powinny zostać w majątku państwa.

Publiczny z prywatnym

- W naszej ocenie program, który jest odpowiedzią na potrzeby najuboższych obywateli, nie mogących pozwolić sobie na zakup własnego mieszkania nawet na kredyt - zaznaczył. Dodał, że program powinien być realizowany we współpracy sektora publicznego z prywatnym. - Jako branża dysponujemy wieloletnim doświadczeniem i wiedzą niezbędną do efektywnej realizacji tak dużego projektu - tłumaczył w czwartek Konrad Płochocki, dyrektor generalny PZFD.

Podkreślił, że pewne kwestie budzą obawy. Jak wyjaśnił, chodzi o równość zasad obowiązujących wszystkie podmioty na rynku.

- W naszej ocenie preferencje podmiotowe czy nierynkowe zasady dostępu do różnych dóbr są niedopuszczalne. Polski Związek Firm Deweloperskich, jako jeden z głosów eksperckich, podkreśla, że mieszkania, które powstaną w ramach programu powinny zostać majątkiem państwa i być wykorzystywane przez osoby rzeczywiście potrzebujące  wsparcia. A to wyklucza proponowaną możliwość przekazywania mieszkań na własność - zaznaczył.

PZFD uważa, że wdrażanie kolejnych programów stwarza dobrą okazją do dyskusji pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym na temat najlepszego sposobu wsparcia przez rząd dążenia do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych społeczeństwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych