PARTNER PORTALU

Lubelski rynek mieszkań na wynajem coraz większy

W Lublinie rośnie liczba transakcji na rynku nieruchomości na wynajem. Rozwojowi rynku sprzyja akademicki charakter miasta.

Autor: HouseMarket.pl 30 czerwca 2015 10:03

Ponad tysiąc złotych czynszu, a do tego rachunki – tyle kosztuje miesięcznie wynajem średniej wielkości mieszkania w Lublinie. Jednak dzięki dużej liczbie studentów w mieście, chętnych do płacenia takich czynszów nie brakuje.

– Zdecydowana większość osób, którym pomagamy znaleźć mieszkanie na wynajem to studenci – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie. – Na okres wakacji, z właścicielami często umawiają się tak, że płacą połowę czynszu, aby mieszkanie było zarezerwowane dla nich na kolejny rok.

Dla wielu studentów, najatrakcyjniejsze są lokale położone w centrum miasta albo w pobliżu uczelni. Jednak nawet w bardziej oddalonych, ale zadbanych częściach miasta, chętnych na mieszkania nie brakuje. Nawet tam ceny najmu nie są wiec niskie i mogą być zbliżone do wysokości rat kredytu hipotecznego. – W południowych dzielnicach Lublina, takich jak Czuby i Węglin, czynsz za wynajem około pięćdziesięciometrowego mieszkania, wynosi ok. 1,5-1,6 tys. zł. Oprócz tego, najemca pokrywa opłaty licznikowe – mówi Marcin Rogowski.

Zakup mieszkania na wynajem może być zatem dobrą inwestycją. – Mieszkańcy Lublina zdają sobie sprawę z tego, że przy takich cenach warto inwestować w mieszkania na wynajem. Często opłaca się to nawet wtedy, gdy trzeba się posiłkować kredytem – mówi Paulina Jaszczewska z biura lubelskiego dewelopera Willowa II. – Z naszego doświadczenia wynika, że na taki zakup decydują się niejednokrotnie rodzice z małymi dziećmi. Inwestują, aby w momencie, kiedy dziecko dorośnie, mogli podarować mu spłacone mieszkanie. Wiedząc, że do tego czasu minie wiele lat, chętnie decydują się na nowe mieszkania, na młodych osiedlach takich jak nasze Leśne Zacisze przy ul. Jantarowej.

Jednak nie tylko w samym Lublinie można inwestować w mieszkania na wynajem. – Drugą stroną medalu są miejscowości wypoczynkowe, takie jak na przykład pobliski Nałęczów. Kupując tam mieszkanie, można liczyć na turystów, którzy odwiedzają to uzdrowisko przez cały rok, a latem przyjeżdżają szczególnie chętnie  – zaznacza Paulina Jaszczewska. – To z pewnością jeden z aspektów, jaki biorą pod uwagę klienci kupujący mieszkania w naszej inwestycji w tym mieście. Zwłaszcza, że nowych osiedli w Nałęczowie jest niewiele i dla turystów mogą być atrakcyjną alternatywą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych