PARTNER PORTALU

Lubin sprzedaje grunt pod zabudowę jednorodzinną

Prezydent Lubina ogłosił przetarg ustny na sprzedaż działki położonej na osiedlu Krzeczyn w Lubinie, w zespole domów jednorodzinnych, przy ul. A. Grottgera. Grunt przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Autor: HouseMarket.pl 18 grudnia 2015 11:17

Dla działki brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Lubina działka 63 leży w jednostce oznaczonej symbolem MN i stanowi tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej - szeregowej, bliźniaczej, wolnostojącej.

Działka zabudowana jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o kubaturze 750 m sześc. i powierzchni zabudowy 130 mkw. Budynek w części jest podpiwniczony, dwukondygnacyjny (parter i piętro). Konstrukcja murowana z pustaków gazobetonowych i z cegły. Stropy wylewane. Stropodach pokryty papą. Okna drewniane. W poziomie piwnic znajdują się: korytarz, cztery piwnice.

W poziomie parteru - garaż, korytarz klatki schodowej, salon, łazienka, kuchnia, spiżarnia. Budynek wybudowano w latach 80-tych. Inwestycji nie ukończono. Obiekt nadaje się do generalnego remontu. Nie ma instalacji c.o. i gazowej. Istnieją instalacje zasilane z sieci: wodną, kanalizacyjną, elektryczną. Wykonane jest przyłącze gazowe.

Jak informuje urząd miejski, cena zakupu nieruchomości osiągnięta w przetargu podlegać będzie zapłacie jednorazowo, nie później niż do dnia zawarcia w formie aktu notarialnego umowy przenoszącej własność. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. sprzedaż zwolniona jest z podatku VAT. Koszty zawarcia umowy notarialnej oraz wpisu prawa własności nieruchomości do księgi wieczystej ponosi nabywca.

Przetarg odbędzie się 14 stycznia 2016 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lubinie, przy ulicy Jana Kilińskiego 10 w sali nr 126 o godzinie 12.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych