PARTNER PORTALU

Lubin sprzedaje grunty pod domy jednorodzinne

Prezydent Lubina ogłosił drugi przetarg nieograniczony na sprzedaż działki przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Lubinie. Grunt przeznaczony jest pod budownictwo jednorodzinne.

Autor: HouseMarket.pl 15 grudnia 2015 09:25

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania działka położona jest w jednostce oznaczonej symbolem 14MN jako teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Ma regularny kształt, położona jest jako ostatnia działka w szeregu na osiedlu domków jednorodzinnych. Dojazd do niej odbywa się bezpośrednio z drogi asfaltowej wewnątrzosiedlowej. Zagospodarowana jest trawnikiem i około 10 starymi drzewami owocowymi.

Nieruchomość jest uzbrojona. W granicach działki znajduje się podziemna sieć ciepłownicza. Przebieg sieci nie wyklucza możliwości zabudowy pozostałej (południowo-zachodniej) części działki. Jak informuje urząd miejski, grunt stanowi własność gminy Lubin i jest wolny od długów i obciążeń. Pierwszy przetarg odbył się 26 października 2015 r.

Cena zakupu nieruchomości osiągnięta w przetargu podlegać będzie zapłacie jednorazowo, nie później niż do dnia zawarcia w formie aktu notarialnego umowy przenoszącej własność. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług do ceny doliczony zostanie należny 23 proc. podatek VAT. Koszty zawarcia umowy notarialnej oraz wpisu prawa własności gruntu do księgi wieczystej ponosi nabywca.

Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lubinie, przy ulicy Jana Kilińskiego 10 w sali nr 126, 18 lutego 2016 r. o godzinie 10. Termin wpłaty wadium upływa 12 lutego 2016 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych