PARTNER PORTALU

Luksusowe apartamenty zamiast Mennicy

Robotnicy burzą zakład produkcyjny Mennicy Polskiej u zbiegu Grzybowskiej i Żelaznej. Na jego miejscu powstanie osiedle.

Autor: Gazeta Wyborcza 07 marca 2016 09:31

Opustoszały budynek u zbiegu Grzybowskiej i Żelaznej jest właśnie rozbierany. Na miejscu rozebranego gmachu (ma zniknąć całkiem w kwietniu) powstaną dwa budynki zaprojektowane przez pracownię BBGK Architekci: czternastopiętrowy od Żelaznej i dwunastopiętrowy – od Grzybowskiej. Ten drugi będzie mieć prostopadłe, niższe, ośmiopiętrowe skrzydło ciągnące się w głąb działki. Będzie w nich około 250 mieszkań, mają być gotowe jesienią 2017 r.

Ceny na niższych kondygnacjach wahają się od 11 do 15 tys. zł. Na najwyższych dwóch kondygnacjach, gdzie zaplanowano dwupoziomowe penthouse'y o powierzchni dochodzącej do 231 mkw., ceny osiągają 23 tys. zł za mkw. Największy apartament kosztuje ponad pięć mln zł. Inwestycja będzie zaopatrzona w bardzo głęboki, trzykondygnacyjny podziemny parking.

Parter i pierwsze piętro zajmą lokale usługowe o łącznej powierzchni blisko 2 tys. mkw. Do dyspozycji mieszkańców oddana zostanie ponadto powierzchnia na parterze, ukryta pod zielonym dziedzińcem pomiędzy budynkami osiedla, w której na 650 mkw. urządzony zostanie m.in. kort do squasha i boisko do koszykówki oraz klub osiedlowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych