PARTNER PORTALU

Magmillon: Na rynku nieruchomości jest ciepło, a nawet gorąco

Nieruchomości mieszkaniowe w dużych miastach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów, deweloperzy rozpoczynają coraz więcej budów, bo wiedzą, że znajdą nabywców na te lokale - o sytuacji na rynku, najbliższych planach firmy oraz o tym dlaczego Polacy chcą mieszkać w kamienicach opowiada Kuba Karliński, członek zarządu Magmillon.

Autor: housemarket.pl 11 września 2017 09:09

Jak w Państwa opinii wygląda aktualnie sytuacja na rynku nieruchomości? 

Na rynku nieruchomości jest bardzo ciepło, a w niektórych segmentach nawet gorąco. Nieruchomości mieszkaniowe w dużych miastach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów, deweloperzy rozpoczynają coraz więcej budów, bo wiedzą, że znajdą nabywców na te lokale. Sprzyjają temu czynniki makroekonomiczne, m.in. bardzo niskie stopy procentowe, a także wiara w korzystne perspektywy rozwojowe gospodarki. Przy zamieszaniu politycznym nieruchomości wydają się być także pewniejszą lokatą kapitału niż produkty bankowe lub rynek kapitałowy.

Nieruchomości komercyjne także cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, jednak tutaj mowa przede wszystkim o inwestorach instytucjonalnych, często zagranicznych, których przyciąga do Polski stabilny wzrost gospodarczy i korzystne prognozy agencji ratingowych.

Działają Państwo na rynku Warszawskim. Które lokalizacje Państwo preferują? 

Konsekwentnie realizujemy kolejne inwestycje w Warszawie. Jednak uruchomienie projektu deweloperskiego to dosyć długi proces, który musi być poprzedzony analizą, więc o następnych projektach będziemy mogli mówić za jakiś czas.

Naszym najnowszym projektem jest kameralny apartamentowiec na bliskiej Woli, przy ul. Długosza w pobliżu budowanej już drugiej linii metra. Wybierając lokalizację nowych inwestycji, preferujemy dzielnice blisko centrum, ale niekoniecznie Śródmieście. Interesują nas miejsca dobrze skomunikowane z głównymi węzłami transportowymi Warszawy. Istotną kwestią jest bliskość metra lub innej komunikacji miejskiej.

Zależy nam również na tym, aby nasze inwestycje wpisywały się dobrze w tkankę miejską i harmonizowały z otoczeniem, a nawet ją wzbogacały. Dobrym przykładem jest remont stuletniej, zabytkowej kamienicy przy Brzeskiej 18. Klienci są różni i mają bardzo różnorodne preferencje, natomiast my staramy się, aby nasza oferta była jak najbardziej kompleksowa.

Jakie są najbliższe plany jeśli chodzi o Grupę Magmillon?

Jedna ze spółek zależnych Grupy Magmillon realizuje budowę osiedla domów szeregowych w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zamiast małego mieszkania w Warszawie można kupić segment z ogródkiem. Lokalizacja dla osób pracujących w Warszawie jest świetna, bo kilka minut spacerem od dworca Kolei Mazowieckich, a także wygodny wyjazd na autostradę A2, skąd dojeżdża się do Warszawy w 30 minut. W przyszłym roku być może będziemy uruchamiać podobne projekty w innych lokalizacjach pod Warszawą.

Czy mieszkania w kamienicy są nadal popularne?  

Tak, nawet bardzo, wynika m.in. z małej podaży mieszkań w kamienicach, które są w dobrym stanie. Takie lokale są na tle oferty rynku nieruchomości wyjątkowe - niepowtarzalny klimat, wysokie stropy, dużo światła, stara czerwona cegła, historia zamknięta w murach – to wszystko przyciąga nabywców, którym zależy na czymś więcej, niż tylko cztery ściany i dobry dojazd do centrum.

Ponadto, kamienice są zazwyczaj w dobrych lokalizacjach, w centrach miast, gdzie zazwyczaj nie ma już pustych działek i nie można nic wybudować. Klienci, którzy preferują mieszkania w starych budynkach są albo bardziej zasobni w kapitał, albo mają bardziej wysublimowany smak. Klimatyczne mieszkania doceniają również ci, którzy wierzą, że taki świetnie zlokalizowany lokal szybko zyskuje na wartości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych