PARTNER PORTALU

Marki przyciągają deweloperów

Podwarszawski ratusz wystawił na sprzedaż trzy działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

Autor: HouseMarket.pl 07 września 2016 11:36

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku w sąsiadującym z Warszawą mieście powstało 28 mieszkań w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców. To najwyższy odczyt tego wskaźnika w Polsce.

– Budowa obwodnicy, która w przyszłym roku odblokuje miasto, stworzenie systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, rozpoczęte w tej kadencji inwestycje drogowe i edukacyjne sprawiają, że nasze miasto staje się magnesem dla inwestorów oraz przyciąga nowych mieszkańców – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Władze Marek, liczących obecnie 29,5 tys. mieszkańców, zdecydowały się przeznaczyć na sprzedaż trzy nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Miasto szuka inwestorów na:

– grunt o powierzchni 561 mkw. przy ul. Jasińskiego. Cena wywoławcza to 140600 zł brutto. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza realizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej we wszystkich formach: wolnostojącej, szeregowej lub bliźniaczej oraz zabudowy usługowej.

– grunt o powierzchni 2169 mkw. przy ul. Żbika. Cena wywoławcza to 620000 zł brutto. Przeznaczenie podstawowe to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub zabudowa biurowo-administracyjna z usługami w parterach budynków. Przeznaczenie uzupełniające: zabudowa jednorodzinna we wszystkich formach.

– grunt o powierzchni 2299 mkw. przy ul. Saturna róg Marsa. Cena wywoławcza wynosi 560000 zł brutto. Są to tereny zabudowy mieszkaniowej ekstensywnej – zabudowa jednorodzinna z wykluczeniem zabudowy szeregowej i bliźniaczej.

Przetarg na teren przy Jasińskiego odbędzie się 11 października 2016 r. o godz. 16.15, a przetargi na tereny przy ul. Żbika i Saturna 15 listopada odpowiednio o godz. 16.15 i 16.45.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych