PARTNER PORTALU

Marvipol przybył na Wyspę Spichrzów

Giełdowy deweloper umacnia swoją pozycję w Trójmieście. Marvipol sfinalizował zakup kolejnej działki w Gdańsku w niezwykle prestiżowej lokalizacji - na Wyspie Spichrzów.

Autor: housemarket.pl 31 października 2017 08:56

Nabycie działki w śródmieściu Gdańska to druga tegoroczna inwestycja Marvipol w Trójmieście. Wcześniej deweloper nabył parcelę przy ulicy Toruńskiej w sąsiedztwie Wyspy Spichrzów.

– Konsekwentnie budujemy naszą pozycję na trójmiejskim rynku. Sprzyjająca koniunktura oraz duże zapotrzebowanie na mieszkania w średnim i wyższym standardzie, w których budowie się specjalizujemy, to argumenty, które przekonały nas do wyboru tej aglomeracji. Interesują nas przede wszystkim nieruchomości pod kameralne projekty o podwyższonym standardzie, nie wykluczamy jednak realizacji większych projektów – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol.

Na parceli o powierzchni 3,5 tys. mkw położonej w okolicach ulic Chmielnej Marvipol zrealizuje projekt mieszkaniowy z 9 tys. mkw PUM. Mariusz Poławski, członek zarządu Marvipol i dyrektor zarządzający deweloperskiego segmentu Grupy Marvipol, podkreśla atrakcyjną lokalizację nabytej nieruchomości. – Wyspa Spichrzów ma wszelkie predyspozycje ku temu, by stać się jedną z najmodniejszych lokalizacji w Gdańsku. Sąsiedztwo największych atrakcji turystycznych miasta, m.in. Żurawia, Filharmonii Bałtyckiej i ulicy Długiej, bliskość nabrzeża Motławy tworzą niepowtarzalny, urokliwy klimat, który doskonale wpisuje się w wizję, która od ponad 20 lat przyświeca Marvipol, czyli realizację nowoczesnych inwestycji, charakteryzujących się ponadczasową architekturą oraz wysoką jakością wykonania w wyjątkowej lokalizacji. Co ważne - nieruchomość na Wyspie Spichrzów objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego. Chcemy, by realizacja inwestycji na działce przy ul. Chmielnej wystartowała w 2018 r. – informuje Mariusz Poławski.

Zakup działki na Wyspie Spichrzów jest piątą tegoroczna transakcją Marvipol na rynku gruntów pod projekty mieszkaniowe. Od początku 2017 roku deweloper, obok zakupu nieruchomości położonej przy ul. Toruńskiej w Gdańsku, nabył również trzy parcele w stolicy zlokalizowane przy ulicach: Grzybowskiej, Siedmiogrodzkiej oraz Okrzei.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych