PARTNER PORTALU

Marzenie o mieszkaniu w zasięgu ręki

Fundusz Mieszkań na Wynajem może być szansą na poprawę warunków lokalowych wielu Polaków, którzy nie mogą doczekać się swojego lokum lub którzy utknęli w kolejce do lokalu komunalnego. Skorzystają na tym głównie duże miasta...

www.portalsamorzadowy.pl

Autor: Portalsamorzadowy.pl 05 sierpnia 2015 09:53

W stolicy rozpoczął działalność Fundusz Mieszkań na Wynajem powstały z inspiracji Banku Gospodarstwa Krajowego. W połowie lipca przedstawił ofertę 122 mieszkań w podwarszawskim Piasecznie. Zostały one wykupione od dewelopera i udostępnione na zasadzie czynszówek przyszłym lokatorom.

Anna Chudobińska, dyrektor ds. marketingu i komercjalizacji w BGK, uważa, że cena wynajmu nieruchomości skusi najemców. Zależnie od piętra i liczby pokoi trzeba będzie miesięcznie płacić od 1200 zł za mieszkanie dwupokojowe, do 1600-1700 zł za lokal czteropokojowy. Jest to znacznie mniej niż wynosi oplata za wynajem na wolnym rynku.

Mieszkania na wynajem przełamią demograficzne statystyki?

– To dobra wiadomość dla wielu mieszkańców – uważa Krzysztof Kasprzycki, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. – Mieszkania na wynajem ustabilizują ceny na rynku, mogą się także przyczynić do wzrostu liczby mieszkańców. Lokale są w pełni wyposażone i umeblowane. Większość z nich ma obszerne balkony lub tarasy, a te zlokalizowane na parterze – ogródki.

Takiemu wynajmowi gminy by nie podołały

Gminy nie byłyby w stanie same sprostać zadaniu, jakiemu podjął się bank.

– Kupowanie mieszkań od deweloperów z przeznaczeniem ich na wynajem nie jest propozycją dla samorządów, bo nie mają one dostatecznie dużo pieniędzy, żeby taką operację przeprowadzić – mówi Andrzej Borzechowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grójcu. – Oczywiście każda forma rozładowania trudnej sytuacji mieszkaniowej warta jest wsparcia, ale dla nas najważniejsze znaczenie ma budownictwo komunalne.

Więcej informacji na ten temat w Portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych