PARTNER PORTALU

MdM popędza przyszłych mieszkańców

Na dofinansowanie w ramach MdM na 2017 rok przewidziano 730 mln zł, z tego aż 373 mln zł można rezerwować w tym roku. Ze względu na popularność programu środki w szybkim tempie są przydzielane nabywcom mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 28 czerwca 2016 13:20

Mieszkanie dla Młodych: już 80 proc. środków przeznaczonych na 2017 rok zostało rozdysponowanych. Z puli 373 milionów złotych dostępnych zostało już tylko 20 proc.

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych skończy się w 2018 roku. Tegoroczna pula pieniędzy na wsparcie zakupu mieszkania wyczerpała się już w marcu. Jednak kupujący mogli rezerwować środki z budżetu przeznaczonego na przyszły rok. Obecnie już 80 proc. środków z tej kwoty – 373 milionów złotych – zostało już przydzielonych.

Na dofinansowanie w ramach MdM na 2017 przewidziano 730 mln zł, z tego aż 373 mln zł można rezerwować w tym roku. Ze względu na popularność programu środki w szybkim tempie są przydzielane nabywcom mieszkań.

- Jest to zatem ostatni dzwonek dla wszystkich szukających własnego „M” z rządowym wsparciem. Z naszej oceny wynika, że już w lipcu wszystkie fundusze możliwe do przydzielenia w bieżącym roku skończą się. Nie warto zatem zwlekać z podjęciem decyzji zakupowych, jeżeli rozważamy skorzystanie z MdM. W naszej ofercie MdM dostępne mamy mieszkania w Stacji Nowy Ursus, Young City na Bemowie i Młodym Wilanowie. W 2018 roku nabywcy będę mieli do dyspozycji 761 mln złotych, to ostatni rok działania programu – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży w grupie Robyg.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych