PARTNER PORTALU

Miejscy administratorzy nieruchomości ruszą w teren

Urzędnicy w Łodzi chcą, żeby administratorzy pracowali przede wszystkim w terenie. Na klatkach schodowych nieruchomości zawisną namiary do odpowiednich pracowników.

Autor: HouseMarket.pl 19 stycznia 2016 14:29

W kwietniu w Łodzi zamiast pięciu Administracji Zasobów Komunalnych powstanie Zarząd Lokali Miejskich. Będzie odpowiadać za remonty, windykacje, rozbiórki, zamianę i wynajem mieszkań.

 Miejscy administratorzy nieruchomości mają stać się rzecznikami mieszkańców, którzy będą załatwiali sprawy najemców od początku do końca.

- Chcemy, żeby administratorzy pracowali przede wszystkim w terenie, na klatkach schodowych nieruchomości zawisną namiary do odpowiednich pracowników – powiedział Przemysław Mroczkowski, wicedyrektor wydziału budynków i lokali.

Na posiedzeniu komisji gospodarki mieszkaniowej i komunalnej mówił, że na 630 osób zatrudnionych w administracjach zasobów komunalnych 100 pracuje w księgowości.

- W wielu przypadkach dwukrotnie wykonywano tę samą pracę, dzięki powstaniu ZLM, to z pewnością się zmieni – podkreślił wicedyrektor.

Jak informuje łódzki ratusz, w planach jest powstanie infolinii dla mieszkańców, która ma znacznie ułatwić kontakt z urzędnikami. Pracownicy magistratu planują szkolenia dla administratorów i podkreślają, że zmiany nie będą wiązać się ze zwolnieniami pracowników. Zamiast pięciu budynków, w których mieszczą się administracje oraz 26 rejonów obsługi najemców będzie jedna siedziba zarządu i 14 RON-ów. Koszty obsługi administracji w ciągu dwóch lat mają zmniejszyć się o 10 procent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych